Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


„Gra o życie”

6 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny, który zaprezentowali aktorzy z krakowskiego teatru „Kurtyna”.
Głównym celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi młodzieży na istotny problem, który coraz częściej dotyka młodych ludzi. Oto przed oczami widzów pojawił się Artur – uczeń gimnazjum, pasjonat sportu, który brał udział w zawodach sportowych i odnosił w nich wielkie sukcesy. Wiek dojrzewania zmienia młodzieńca. Jego zapał do uprawiania sportu zastąpiło fanatyczne kibicowanie lokalnej drużynie. Razem z rówieśnikami założył nieformalną grupę kibiców, których zachowanie siało postrach wśród mieszkańców osiedla. Nadużywanie alkoholu i narkotyków potęgowało u nich zachowania agresywne, a nieustannie toczące się bójki zagrażały zdrowiu i życiu. Zachowanie Artura powodowało częste skargi przekazywane przez nauczycieli rodzicom chłopca. Jednak ci, którzy powinni być najbliżej syna, są niestety od niego bardzo daleko. Nie zauważyli problemu, ponieważ skoncentrowani byli na tym, by piać się po szczeblach kariery zawodowej, by dzięki temu mogli zapewnić rodzinie wyższy status majątkowy. Jedyną osobą, która zauważyła niebezpieczeństwo i narastające problemy Artura była jego dziewczyna Zuzanna.
Spektakl „Gra o życie” to przejmujący i prawdziwy obraz wielu współczesnych rodzin, w których coraz mniej czasu poświęca się dzieciom. Rodzin, które nie wychowują swoich pociech a jedynie „hodują”, zapewniając im wszystkie potrzebne dobra materialne. Scenariusz spektaklu opisuje dramatyczną sytuację, w której tzw. "ulica" staje się domem i autorytetem dla młodych ludzi, a przemoc, agresja fizyczna i słowna jedynymi formami realizacji celów i ostatecznymi sposobami rozwiązywania problemów.

teatr01 teatr02 teatr03 teatr04
teatr05 teatr06 teatr07 teatr08


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
308
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019