Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


W tym roku, już po raz ósmy, uczniowie z naszego gimnazjum uczestniczyli w rajdzie rowerowym Szlakiem Związku Gmin nad Iłżanką. Jesienna akcja kampanii „Zabłyśnij na drodze” rozpoczęła się w czwartek, 9 października 2014 r. Tego ciepłego, słonecznego dnia uczestnicy rajdu udali się autobusem szkolnym do Chotczy, gdzie oficjalnego otwarcia imprezy dokonał prezes Związku Gmin nad Iłżanką – pan Artur Szewczyk. Wójt Gminy Ciepielów powitał wszystkich uczestników i zaproszonych gości, omówił założenia i przebieg przedsięwzięcia oraz życzył młodzieży niezapomnianych wrażeń.
Po wyjaśnieniu zasad bezpieczeństwa przez kierownika rajdu – p. Dariusza Zająca gimnazjaliści z Ciepielowa, Kazanowa, Iłży i Chotczy, wyposażeni w kamizelki odblaskowe i kaski, wyruszyli pod nadzorem opiekunów i członków Klubu Turystyki Kolarskiej i Wspinaczki "ADEPT" w dwudniową, rowerową wyprawę.
Pierwszego dnia pokonali trasę blisko 30 kilometrów. I etap rajdu z Chotczy do Ciepielowa na odcinku około 16 kilometrów pilotował kierownik rajdu, a zamykał sam prezes Związku Gmin nad Iłżanką- pan Artur Szewczyk.
W Ciepielowie, po krótkim odpoczynku, uczestnicy rajdu wysłuchali pogadanki na temat bezpiecznego przemieszczania się po drodze nocą, zarówno pieszo jak i rowerem. Szczególną uwagę zwrócono na nieodzowne znaczenie elementów odblaskowych, w które obowiązkowo powinni być wyposażeni rowerzyści. Następnie pan Artur Szewczyk opowiedział o historii przedsięwzięcia organizowanego rokrocznie przez Związek Gmin nad Iłżanką, wręczył zaproszonym gościom puchary, a uczestnikom rajdu elementy odblaskowe. Po zjedzeniu smacznego obiadu, miłośnicy jazdy rowerem pokonali kolejne 11 kilometrów. Zmęczeni fizycznie, ale zadowoleni i uśmiechnięci dotarli do Kazanowa, gdzie zaplanowany był nocleg. Wieczorne spotkanie uczniów upłynęło pod znakiem rozgrywek sportowych i ciekawych pogadanek. Integracji młodzieży sprzyjała miła atmosfera podczas zorganizowanego wieczorem ogniska. Najwięcej przyjemności dostarczyła możliwość prowadzenia długich, przyjacielskich dyskusji.
Następnego dnia, malowniczymi szlakami, grupa rowerzystów zmierzała z Kazanowa do Iłży, pokonując trasę około 30 kilometrów. W Gimnazjum w Iłży czekał na nich obiad. Tutaj miało również miejsce oficjalne zakończenie rajdu.
Dzięki imprezie młodzi ludzie poznali piękno i walory ziemi ojczystej, podziwiali urokliwe tereny gmin nad Iłżanką. Ważną ideą przyświecającą temu przedsięwzięciu było promowanie bezpiecznego poruszania się po drodze, przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz kultywowanie tradycji ósmego już  z kolei rajdu szlakiem Iłżanki.« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
320
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019