Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wyjazd do kina na film „Mój biegun”

20 listopada 2013 roku uczniowie udali się do kina Helios w Radomiu. Tym razem miłośnicy kina swoją uwagę skierowali w stronę dramatu obyczajowego pt. „Mój biegun” - prawdziwa historia Jaśka Meli.
Film w reżyserii Marcina Głowackiego odsłonił przed nimi historię rodziny Melów, której przyszło zmierzyć się z olbrzymią tragedią – najpierw śmiercią młodszego syna – Piotrusia, później wypadkiem Jaśka, w wyniku którego chłopak traci rękę i nogę. Zarówno jego życie jak i życie pozostałych członków rodziny przewraca się do góry nogami. Ich egzystencja, przypominająca piękne, kolorowe puzzle, nagle staje się układanką, w której brakuje wielu elementów, a ponowne ich ułożenie, jak się okazuje, wcale nie jest łatwe.
Jasiek Mela dla wielu młodych ludzi może być autorytetem, dla którego ekstremalna wspinaczka jest bitwą o normalne życie. Jego codzienna walka o powrót do zdrowia, o zwyczajne życie, to tytułowa wyprawa na biegun. By go zdobyć musiał pokonać ból, cierpienie, liczne przeciwności losu. Wychodząc ze swojego nieszczęścia, uruchomił siły, o których istnieniu zwykły człowiek nie ma pojęcia.
Z całą pewnością obejrzany film skłonił do głębszej refleksji na temat trudnych, życiowych doświadczeń. Była to poruszająca lekcja życia.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
245
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019