Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Dzień Edukacji Narodowej

„ Co było obce, będzie nam znane,
bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata,
płynie wraz z nami przez szkolne lata”.

12 października 2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Już od samego rana, odświętnie ubrani uczniowie składali swoim nauczycielom życzenia, wręczali kwiaty, a przede wszystkim kierowali w ich stronę wiele ciepłych  słów.

O godzinie 13.00 cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w oficjalnej części obchodów DEN. Uroczystość rozpoczęli uczniowie od powitania zaproszonych gości: przedstawicieli organu prowadzącego szkołę, dyrekcji, emerytowanych nauczycieli, rodziców, wszystkich pracowników pedagogicznych i administracyjnych Zespołu Placówek Oświatowych w Ciepielowie.

Następnie zaprezentowana została część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Ewy Sulimy i p. Małgorzaty Kominek. Młodzież recytowała wiersze, śpiewała piosenki, prezentowała humorystyczne scenki, wszystko po to, by oddać klimat szkolnego życia. Występ był przepiękną laurką dla wszystkich nauczycieli.

Po występie uczniów, głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Giemza, która podziękowała swoim pracownikom za niełatwą i niezwykle odpowiedzialną pracę, za zaangażowanie
i wzorowe wypełnianie obowiązków, które niejednokrotnie wpływa na odnoszone przez szkołę sukcesy. Życzyła, by każdego dnia praca nad kształtowaniem „serc i umysłów” dostarczała nauczycielom powodów do satysfakcji i zadowolenia.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród wyróżnionym przez dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi, a także uhonorowanie nauczycieli nagrodą wójta, którego dokonali przedstawiciele organu prowadzącego – pan Witold Chojak i pani Grażyna Szczodra.

Podziękowania dla nauczycieli za trud włożony w wychowanie i edukację dzieci popłynęły z ust przedstawicieli Rady Rodziców, którzy w dowód wdzięczności, na ręce pani dyrektor, złożyli symboliczny bukiet kwiatów.

 Uwieńczeniem święta był poczęstunek, przygotowany dla wszystkich pracowników
 i zaproszonych gości.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
206
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019