Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Beatyfikacja Jana Pawła II

1 maja 2011 roku patron naszego gimnazjum – Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym. Tego dnia wszyscy wierzący, czy to zgromadzeni na Placu św. Piotra, czy też w kościele lub domowym zaciszu, z radością przeżywali tą uroczystą chwilę.

W tym dniu, w kościele parafialnym w Ciepielowie młodzież naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno – muzyczny poświęcony naszemu wielkiemu rodakowi. Swoim występem przypomnieli postać Jana Pawła II oraz przesłanie jego niezwykłego pontyfikatu.

Uczniowie przywołali wiele ważnych słów, które kierował papież do ludzi młodych. Odwołali się także do wartości, które powinny być ważne dla każdego chrześcijanina. Uczniowie wielokrotnie podkreślali, że każdy człowiek już w momencie swojego przyjścia na świat otrzymuje powołanie do bycia świętym. Przed takim zadaniem zostaje postawiony każdy z nas i tylko od nas samych zależy, czy dobrze wywiążemy się z tego zadania. Świętość przecież realizuje się na wielu płaszczyznach, między innymi poprzez pokonywanie swoich słabości, grzechów, ale także poprzez właściwe relacje z innymi ludźmi. Wspólnie spędzone chwile uświadomiły, że Jan Paweł II to dla naszej szkolnej społeczności autorytet i wzór, który warto jest naśladować. Niedzielny występ był czasem zadumy i refleksji nad wielkością człowieczeństwa i świętością życia Ojca Świętego.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
347
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019