Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wyjazd uczniów klas III do Multikina

27 lutego 2018 roku 17 uczniów z klasy IIIa i IIIb udało się do Multikina w Radomiu. Wyjazd był nagrodą dla młodzieży za przygotowaną w październiku akademię z okazji Dnia Nauczyciela.
Poniedziałkowy poranek przywitał uczestników wyjazdu siarczystym mrozem. Pogoda nie odstraszyła jednak nikogo, wręcz przeciwnie wielu osobom udzielił się radosny nastrój. Zapewne przyczyniła się do tego świadomość spędzenia tego dnia poza szkołą, jak również długo oczekiwany przez młodzież seans w kinie. Wybór, którego dokonali uczniowie to produkcja science fiction pt. „Więzień Labiryntu. Lek na śmierć”. Scenariusz filmu powstał na kanwie książki Jamesa Dashnera pod tym samym tytułem i wyreżyserowany przez amerykańskiego twórcę Wesa Balla.
W tej części, którą można uważać za spektakularny finał epickiej sagi, główny bohater Thomas wyrusza z grupą uciekinierów na misję w celu odnalezienia lekarstwa zwalczającego śmiertelną chorobę. By uratować swoich przyjaciół, grupa włamuje się do legendarnego Ostatniego Miasta, które jest labiryntem pełnym niebezpiecznych pułapek. 142 minuty filmowej adaptacji, nieprzewidywane zwroty akcji, zaskakujące zakończenie, niejednoznaczne i otwierające pole manewru do kontynuacji - to bezapelacyjne atuty filmu.
Ponad dwugodzinny pobyt w kinie minął bardzo szybko. Po opuszczeniu sali kinowej uczniowie udali się na posiłek do restauracji McDonald.
Około godziny 13.00 młodzież z radością wróciła do szkoły, by uczestniczyć w ostatniej lekcji.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
756
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019