Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Próbny egzamin gimnazjalny

Próbny egzamin gimnazjalny na stałe wpisał się w kalendarz ważnych, szkolnych wydarzeń. W tym roku miał on miejsce 22,23 i 24  listopada 2017 roku.  Najstarszym uczniom w szkole przyszło się zmierzyć z arkuszami egzaminacyjnymi sprawdzającymi ich wiedzę i umiejętności. Był to swoisty trening przed właściwym egzaminem, który już niebawem.
Podobnie jak w latach ubiegłych egzamin obejmował część humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i język obcy nowożytny.
Na starcie młodzież rozwiązywała zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie. O godzinie 10.20 rozpoczęli pisanie egzaminu z języka polskiego.
23 listopada młodzież rozwiązywała najpierw zestawy z przedmiotów przyrodniczych, następnie sprawdzali swoją wiedzę matematyczną.
Ostatniego dnia trzecioklasiści zmagali się z zadaniami dotyczącymi wybranego przez siebie języka obcego nowożytnego. W tym roku dwoje uczniów zdawało egzamin z języka niemieckiego, pozostali z języka angielskiego.
Trzydniowy próbny egzamin dobiegł końca. Sprawdzał nie tylko wiedzę, ale także rozumowanie, wyciąganie wniosków, korzystanie z podanych informacji, kojarzenie faktów i wydarzeń.
Przed uczniami oczekiwanie na wyniki i.... oczywiście dalsze przygotowania do egzaminu gimnazjalnego – powtórki, powtórki i jeszcze raz powtórki.

eg


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3303
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019