Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Nauka - pasją wielu gimnazjalistów.

„Nie wszyscy mamy te same zdolności,
ale wszyscy winniśmy mieć te same możliwości,
aby swe zdolności rozwijać”.
John F. Kennedy

Te piękne słowa to motto tegorocznych konkursów przedmiotowych zorganizowanych w październiku 2017 roku na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Coroczne przedsięwzięcie jest organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych. Najważniejszymi celami tegorocznej edycji konkursu było doskonalenie pracy szkół w zakresie wspierania rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych, rozwijanie zainteresowań poznawczych oraz uzdolnień uczniów oraz wdrażanie uczniów do samokształcenia i  przygotowanie ich do nauki na wyższych etapach edukacyjnych.
W tym roku szkolnym, w ramach etapu szkolnego przeprowadzono konkursy z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, fizyki, geografii, matematyki i języka angielskiego. W opinii młodzieży PG w Ciepielowie zadania, z którymi przyszło im się zmierzyć, nie należały do łatwych. Niezmiernie cieszy nas fakt, że spośród 36 uczniów dwoje zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Pierwszym z nich jest Bartłomiej Szmit.  Uczeń klasy IIIb uzyskał wysokie wyniki z historii. Drugą osobą jest Natalia Kozek – uczennica klasy IIIa, która uzyskała wymaganą liczbę punktów, by zakwalifikować się do dalszego etapu konkursu z języka polskiego.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się przystąpić do współzawodnictwa, gratulujemy zwycięzcom etapu szkolnego i ich nauczycielom – Pani Anecie Rozwadowskiej - nauczycielce historii i Pani Jadwidze Brodzie - nauczycielce języka polskiego. Wyrażamy wdzięczność za merytoryczne przygotowanie młodzieży i uzyskanie przez nich satysfakcjonujących wyników. Naszym zdolnym, młodym i zaangażowanym uczniom życzymy owocnych przygotowań do kolejnego etapu, który już niebawem (11 grudnia z historii i 14 grudnia z języka polskiego).

konkursy_kuratoryjne


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
261
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019