Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


VIII Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

9 listopada 2017 roku odbył się w naszym gimnazjum VIII Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Niniejsze przedsięwzięcie zostało zorganizowane z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i było objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Ciepielów – Pana Artura Szewczyka.
Do udziału w ósmej edycji konkursu zostali zaproszeni uczniowie  klas IV-VII  szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Ciepielów oraz młodzież z gimnazjum w Ciepielowie. Ku naszej radości na zaproszenie odpowiedziało 80 wykonawców, którzy zjawili się w murach naszej szkoły, by „stanąć w szranki” o tytuł najlepszego recytatora i wykonawcy utworu muzycznego o tematyce patriotycznej.
Przesłuchania finałowe rozpoczęły się o godzinie 8.30. Organizatorzy powołali dwie niezależne komisje konkursowe, których zadaniem było dokonanie oceny prezentacji poszczególnych uczestników, według wcześniej ustalonych kryteriów.
Recytatorów oceniały nauczycielki języka polskiego: Pani Marta Balcerowska, Pani Danuta Wiktorowska i Pani Agnieszka Rolnik, natomiast prezentacje muzyczne punktowała komisja w składzie: Pani Danuta Hyc, Pani Anna Kozieł oraz Pani Małgorzata Kominek.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników rozpoczęła się długa dyskusja, która pozwoliła wyłonić najlepszych wykonawców i przyznać im główne miejsca i wyróżnienia. 
W gronie tegorocznych  triumfatorów znaleźli się następujący uczniowie:

Kategoria wiersz patriotyczna
kl. IV – VII szkół podstawowych

I miejsce – Górska Izabela  PSP Ciepielów
II miejsce – Bębenek Wiktoria  PSP Bąkowa
III miejsce – Przepiórka Julia  PSP Ciepielów
Wyróżnienie – Mordak Aleksandra  PSP Ciepielów
Wyróżnienie – Boniecki Nikodem  PSP Ciepielów
Wyróżnienie – Mężyk Julia  PSP Ciepielów
Wyróżnienie – Marzec Amelia  PSP Bąkowa

Kategoria wiersz patriotyczny
kl. II – III gimnazjum

I miejsce – Nachyła Hubert PG Ciepielów
II miejsce – Pietrzyk Dariusz PG Ciepielów
III miejsce – Chmielewska Natalia PG Ciepielów
Wyróżnienie – Szewczyk Monika PG Ciepielów

Kategoria pieśń patriotyczna/utwór o tematyce patriotycznej
kl. IV – VII szkół podstawowych/ soliści

I miejsce – Górska Izabela PSP Ciepielów
II miejsce – Korczak Natalia PSP Ciepielów
III miejsce – Zając Natalia PSP Ciepielów
Wyróżnienie – Kaca Emilia PSP Ciepielów
Wyróżnienie – Dygas Julia PSP Ciepielów
Wyróżnienie – Marzec Amelia PSP Bąkowa

Kategoria pieśń patriotyczna/utwór o tematyce patriotycznej
kl. IV – VII szkół podstawowych/ zespoły

I miejsce – zespół wokalny z kl. V w składzie: Markowska Magdalena, Bębenek Oliwia, Gębka Anastazja, Boniecka Roksana, Juszczyk Martyna, Małaczek Daria   PSP Bąkowa
II miejsce  - zespół wokalny kl. V i VI w składzie: Bębenek Oliwia, Boniecka Roksana, Gębka Anastazja, Juszczyk Martyna, Małaczek Daria, Markowska Magdalena, Kaim Gabriela, Siwierska Julia   PSP Bąkowa
III miejsce – zespół wokalny kl. V, VI i VII
w składzie: Markowska Magdalena, Bębenek Oliwia, Boniecka Roksana, Gębka Anastazja, Juszczyk Martyna, Małaczek Daria, Kaim Gabriela, Siwierska Julia, Bębenek Wiktoria, Marzec Amelia, Madejska Wiktoria, Nizińska Sandra   PSP Bąkowa
Wyróżnienie – Duet z kl. V: Bębenek Wiktoria, Marzec Amelia   PSP Bąkowa
Wyróżnienie – Duet z kl. IV a: Leszczyk Julia, Leszczyńska Amelia   PSP Ciepielów
Wyróżnienie
– Trio z kl. IV a w składzie: Ścibisz Bartłomiej, Wajs Kacper, Rusin Igor   PSP Ciepielów

Kategoria pieśń patriotyczna/utwór o tematyce patriotycznej
kl. II – III
gimnazjum / soliści
I miejsce – Fabiszewska Patrycja PG Ciepielów
II miejsce – Małecka Wiktoria PG Ciepielów
III miejsce – Siwiec Aleksandra PG Ciepielów
Wyróżnienie – Matysiak Agnieszka  PG Ciepielów

Kategoria pieśń patriotyczna/utwór o tematyce patriotycznej
kl. II – III
gimnazjum /zespoły
I miejsce – Duet z klasy III b: Pietrzyk Dariusz, Nachyła Hubert   PG Ciepielów
II miejsce – Zespół z kl. II b w składzie:Kruszewski Patryk, Chmielewska Natalia, Siepietowska Kinga, Główka Natalia, Szewczyk Monika, Wabik Magdalena    PG Ciepielów
III miejsce – Zespół z klasy II a w składzie: Bielecka Olga, Kapciak Marta, Kosiór Wiktoria, Kupis Julia, Jeruzal Izabela, Wajs Zuzanna, Główka Małgorzata, Rusinowska Julita, Skrzek Anna   PG Ciepielów

Oficjalne podsumowanie konkursu miało miejsce 10 listopada 2017 roku. W samo południe salę gimnastyczną zapełnili nauczyciele i uczniowie klas II i III PG w Ciepielowie oraz wychowankowie z klas VII PSP w Ciepielowie, a także reprezentanci PSP w Bąkowej.
Na wstępie głos zabrał Pan Krzysztof Górski – Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie, który powitał zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: Pan Artur Szewczyk - Wójt Gminy Ciepielów, Pan Marcin Bielecki – sekretarz, Pani Małgorzata Rusinowska – Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciepielowie, Pani Anna Kozieł – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bąkowej, Państwo Irena i Henryk Maziarkowie, Harcmistrz ZHP - Pan Kazimierz Niedziela, Pani Danuta Hyc – emerytowana nauczycielka, wieloletni dyrektor miejscowego przedszkola, Pan Stanisław Gębka – przedstawiciel Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Ciepielowie, Pani Zofia Dygas – przedstawicielka Związku Emerytów i Rencistów w Ciepielowie, a także przedstawiciele rodziców. Cieszymy się, że znaleźli Państwo czas, by towarzyszyć naszej młodzieży w tej ważnej chwili.
W dalszej części uroczystości miało miejsce wręczenie nagród i dyplomów. Laureaci oraz wyróżnieni uczniowie zostali uhonorowani statuetkami i dyplomami, które otrzymali z rąk Wójta - Pana Artura Szewczyka oraz Pana Krzysztofa Górskiego.
Następnie Dyrektor PG podziękował Panu Wójtowi Gminy Ciepielów za ufundowanie nagród, objęcie tego przedsięwzięcia patronatem, a przez to wspieranie inicjatyw kształtujących poczucie świadomości  narodowej oraz rozwijanie ducha patriotyzmu wśród młodego pokolenia. Podziękowanie za wieloletnią współpracę ze szkołą, życzliwość i wsparcie w realizacji tego ważnego konkursu otrzymała także Pani Danuta Hyc. Pan Krzysztof Górski skierował także słowa uznania do wszystkich nauczycieli, którzy pracowali z uczniami w czasie przygotowań do zmagań konkursowych.
Tuż po tym miał miejsce Koncert Galowy VIII Gminnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Poprowadzili go konferansjerzy – Patrycja Fabiszewska i Dariusz Pietrzyk, którzy na początku poprosili wszystkich obecnych o powstanie i zaśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” – pieśni, która od 90 lat jest naszym hymnem narodowym. Następnie przypomnieli przebieg walk narodowowyzwoleńczych. Ich komentarz historyczny dopełniły pięknie wyrecytowane wiersze oraz patriotyczne utwory muzyczne wykonane przez laureatów konkursu. Całość dopełniła przepiękna dekoracja, którą tworzyły nasze symbole narodowe. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Roty”.
Wydarzenie to pozwoliło przybliżyć uczniom ten mroczny czas w polskiej historii, kiedy to przez 123 lata Polski nie było na mapach Europy i świata. Zawsze jednak istniała ona w świadomości i sercach Polaków, którzy mimo prześladowań, rusyfikacji i germanizacji walczyli o wolność Ojczyzny. Dzień ten stał się okazją do wyrażenia głębokiej wdzięczności i uznania dla tych, którzy walczyli, byśmy mogli żyć w wolnym kraju. Był to również sposób kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania polskiej tradycji narodowej, wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym.
Wierzymy, że skłoniło ono uczniów do głębokiej refleksji nad bolesnymi losami naszej Ojczyzny, ale także nad tym, w jaki sposób współcześnie żyjący pielęgnują wolność, o którą walczyli ich przodkowie.
Słowa uznania kierujemy w stronę nauczycieli gimnazjum, którzy podjęli trud zorganizowania tego przedsięwzięcia. Wśród nich znalazły się nauczycielki: Pani Marta Balcerowska, Pani Anna Marek, Pani Marzena Nowakowska, Pani Anna Sulima. Dziękujemy osobom, które przyjęły zaproszenie do pracy w komisjach konkursowych. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Artura Szewczyka – Wójta Gminy Ciepielów za objęcie honorowym patronatem VIII Gminnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej oraz ufundowanie nagród dla uzdolnionych uczniów z terenu naszej gminy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczne przybycie, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy osiągniętych wyników.

nsn00 nsn01 nsn02 nsn03
nsn04 nsn05
nsn06 nsn07
nsn08 nsn09 nsn10 nsn11
nsn12 nsn13 nsn14 nsn15
nsn16
nsn17
nsn18
nsn19
nsn20
nsn21
nsn22
nsn23
nsn24
nsn25
nsn26
nsn27
nsn28
nsn29
nsn30
nsn31
nsn32
nsn33
nsn34
nsn35
nsn36
nsn37
nsn38
nsn39
nsn40
nsn41
nsn42
nsn43
nsn44
nsn45
nsn46
nsn47
nsn48
nsn49
nsn51
nsn52
nsn53
nsn54
nsn55
nsn56
nsn57
nsn58
nsn59
nsn60
nsn61
nsn62
nsn63
nsn64
nsn65
nsn66
nsn67
nsn68
nsn69
nsn70
nsn71
nsn72
nsn73
nsn74
nsn75
nsn76
nsn77
nsn78
nsn79
nsn80


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
202
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019