Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Dzień Patrona Szkoły

W dniu 16 października 2017 r. tradycyjnie w naszej szkole został zorganizowany „Dzień Papieski” pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”.
O godz. 11.00 w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyż Świętego w Ciepielowie została odprawiona uroczysta dziękczynna Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników gimnazjum. W homilii ksiądz proboszcz Stanisław Sławiński przypomniał, że bycie uczniem Gimnazjum im. Jana Pawła II, tak wybitnego człowieka, wielkiego Polaka, niezapomnianego papieża jest zobowiązujące. Wyraził również nadzieję, że uczniowie sprostają temu zadaniu, by mogli być z nich dumni rodzice, nauczyciele oraz społeczeństwo, a przede wszystkim oni sami.
Po Mszy św. uczniowie wraz z nauczycielami przeszli z pocztem sztandarowym do budynku gimnazjum na dalsze uroczystości. W szkole część oficjalną rozpoczął pan dyrektor Krzysztof Górski, który serdecznie wszystkich powitał i zaprosił do wysłuchania montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów klasy IIIA i IIIB. Program artystyczny był okazją do refleksji nad nauczaniem i pontyfikatem Świętego Jana Pawła II. Doskonale oddał główną myśl tegorocznego hasła XVII Dnia Papieskiego, by iść przez życie z nadzieją i całkowicie zaufać Bogu. Wiele wzruszeń dostarczyły zebranym pieśni w wykonaniu Patrycji Fabiszewskiej uczennicy kl. IIIB i Wiktorii Małeckiej z kl. IIA.
Po części artystycznej pan dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie wspaniałego występu, następnie przedstawił dalszy przebieg uroczystości. Zwrócił uwagę, że w tym roku klasy będą walczyć o bon w wysokości 500 zł. By zdobyć tę nagrodę, każda klasa musiała wykonać kilka zadań podlegających punktacji, były to: rysowanie na żądanie (przedstawiciele klas z zawiązanymi oczami rysowali postać Jana Pawła II), konkurs wiedzy o Janie Pawle II, zjedzenie kremówki w jak najkrótszym czasie bez oblizywania się i oczywiście zawody sportowe. Punkty przyznano także za konkurs plastyczny pt. „ Znaczek pocztowy z Janem Pawłem II” oraz za frekwencję klas w tym dniu. Wszystkim konkurencjom towarzyszyły duże emocje a niektóre wywoływały fale śmiechu.
Po zakończonych zawodach komisja podliczyła punkty. Podsumowania i ogłoszenia wyników dokonał pan dyrektor Krzysztof Górski w obecności Wójta Gminy Ciepielów pana Artura Szewczyka i pani wicedyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Zofii Kucharskiej.
Okazało się, że zwycięzcą została klasa IIIB otrzymując bon w wysokości 500 zł. - ufundowany przez Radę Rodziców, klasa IIIA zajęła drugie miejsce, IIA – trzecie a IIB - czwarte.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział. Mamy nadzieję, że myśli i słowa Jana Pawła II padły na żyzny grunt naszych serc i wydadzą stokrotny plon.
Montaż słowno muzyczny przygotowała pani Urszula Górska, dekoracje pani Marzena Nowakowska, nad oprawą muzyczną czuwała pani Anna Marek, a zawody sportowe przygotowali panowie: Krzysztof Balcerowski, Mirosław Czapka. 

d_patrona01 d_patrona02 d_patrona03 d_patrona04
d_patrona05 d_patrona06 d_patrona07 d_patrona08
d_patrona09 d_patrona10 d_patrona11 d_patrona12
d_patrona13 d_patrona14 d_patrona15 d_patrona16
d_patrona17 d_patrona18 d_patrona19 d_patrona20
d_patrona21
d_patrona22
d_patrona23
d_patrona24
d_patrona25
d_patrona26
d_patrona27
d_patrona28
d_patrona29
d_patrona30
d_patrona31
d_patrona32
d_patrona33
d_patrona34
d_patrona35
d_patrona36
d_patrona37
d_patrona38
d_patrona39
d_patrona40
d_patrona41
d_patrona42
d_patrona43
d_patrona44
d_patrona45
d_patrona46
d_patrona47
d_patrona48


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3252
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019