Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 13.15 cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, by uczestniczyć w oficjalnej części obchodów DEN.
Uroczystość rozpoczęło okolicznościowe przemówienie Dyrektora, Pana Krzysztofa Górskiego, który podziękował swoim pracownikom za niełatwą i niezwykle odpowiedzialną pracę. Dopełnieniem ciepłych słów skierowanych do pracowników naszej szkoły było widniejące w tle motto: „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.
Następnie zaprezentowana została część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy IIIa i IIIb pod kierunkiem Pani Katarzyny Sotowicz - Stańczuk i Pani Karoliny Fryzel.
Uczniowie w żartobliwy sposób odegrali sceny ze szkolnego życia, przywołując sytuacje mające miejsce podczas zajęć lekcyjnych oraz wydarzenia z życia szkoły, które w szczególny sposób zapisały się w ich pamięci. Dopełnieniem ich talentu aktorskiego były muzyczne przerywniki, na które złożyły się puszczone z magnetofonu fragmenty polskich hitów.
Przygotowane w niebanalny sposób przedstawienie odzwierciedliło wszystkie troski i radości, jakie dotykają uczniów, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Młodzi wykonawcy dokonali tego w delikatnie humorystyczny sposób, parodiując nie tylko nauczycieli, ale i samych siebie. W ten sposób wywołali żywe zainteresowanie publiczności, a uśmiech na twarzach wszystkich obecnych oraz gromkie brawa były dowodem na to, że akademia w takiej formie, okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. W ten sposób młodzież wyraziła swoją wdzięczność za cierpliwość, życzliwość i przekazywaną wiedzę.
Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród wyróżniającym się nauczycielom, za wymierne efekty ich pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Nagrody za sumienną pracę otrzymali także pracownicy niepedagogiczni.
Uwieńczeniem święta był poczęstunek, przygotowany dla wszystkich pracowników i zaproszonych gości.

den01
den02
den03
den04
den05
den06
den07
den08
den09
den10
den11
den12
den13
den14
den15
den16
den17
den18
den19
den20
den21
den22
den23
den24
den25
den26
den27
den28
den29
den30
den31
den32
den33

« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
165
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019