Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wycieczka do parku linowego w Skarbce

Dnia 7 czerwca klasa 3b wybrała się do największego parku linowego w Polsce w miejscowości Skarbka. Znajduje się tam 12 niepowtarzalnych tras o różnym stopniu trudności i różnorodnych przeszkodach. Przygoda zaczęła się od profesjonalnego szkolenia, podczas którego wszyscy zostali wyposażeni w uprząż gwarantującą bezpieczeństwo na trasach umieszczonych wysoko (25m) nad ziemią. Następnie instruktorzy zademonstrowali jak posługiwać się karabińczykami przy uprzężach oraz udzielili cennych wskazówek na temat bezpiecznego pokonywania przeszkód. Kolejnym etapem było przejście trasy szkoleniowej pod okiem instruktorów i dopiero po upewnieniu się, że wszyscy potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo uczniowie wyruszyli na poszukiwanie mocnych wrażeń.
Część uczennic wybrała trasę błękitną, natomiast grupa odważniejszych uczniów wybrała się na trasę czerwoną o wyższym stopniu trudności. Na trasach znajdowały się m.in. ścianki wspinaczkowe, ruchome pomosty, skoki Tarzana, sieci, tyrolki i wiele innych. Młodzież doznała mnóstwo niezapomnianych chwil, ponieważ trasy wymagały dużej sprawności fizycznej i dużej odwagi. Chociaż momentami pokonanie przeszkody było bardzo trudnym wyzwaniem, wszyscy z powodzeniem ukończyli trasy. Dostarczyło im to ogromną satysfakcję i oczywiście niesamowite wspomnienia. Przyjemność była tym większa, że widoki z tras były bardzo malownicze.
Po zakończeniu zmagań w parku linowym uczniowie pojechali do kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim na film „Piraci z Karaibów – zemsta Salazara”. Seans filmowy okazał się niezwykle ciekawy i zabawny dzięki nowym wątkom oraz świetnej roli Jacka Sparrowa granej przez Johny Deep’a.
Wycieczka dostarczyła niezwykłych przeżyć i fantastycznych wspomnień. Uczniowie wrócili zadowoleni i zrelaksowani.

park_linowy1 park_linowy2 park_linowy3 park_linowy4


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3325
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019