Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wyjazd na Dni Otwarte do ZSP i CKUiZ w Pionkach.

Z chwilą ukończenia nauki na III etapie edukacyjnym uczniowie muszą podjąć niezwykle istotną decyzję dotyczącą wyboru odpowiedniej szkoły ponadgimnazjalnej. Podjęcie przez młodzież trafnej, mądrej i dojrzałej decyzji nie jest niestety zadaniem łatwym. Właśnie młodzież w tym wieku zadaje sobie te trudne i skomplikowane pytania: „Kim chcę być?”, „W jakim zawodzie się sprawdzę”, „ W jakiej szkole kontynuować naukę?”, „Jakie zawody są poszukiwane, a jakie zagrożone bezrobociem?”. By pomóc naszym najstarszym wychowankom w podjęciu właściwej decyzji,24 kwietnia 2017 roku został zorganizowany wyjazd na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Pionkach. Szkoła ta popularnie zwana „Czerwonym”  to jedna z renomowanych szkół technicznych, oddalona zaledwie 20 kilometrów od Ciepielowa, która co roku znajduje się w prestiżowym rankingu „Perspektyw”.
Głównym celem wizyty naszej młodzieży w tej placówce było poznanie oferty i bazy dydaktycznej szkoły.
W progach szkoły powitała uczniów pani dyrektor – Magdalena Wiśniewska. Towarzyszyli jej przedstawiciele Grona Pedagogicznego oraz Samorządu Uczniowskiego. Trzecioklasiści zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie odbył się tradycyjny Zawodowy Pokaz Mody oraz popis zdolności artystycznych i sportowych. Od mechaników i ślusarzy, poprzez kucharzy, żywieniowców, hotelarzy i logistyków, aż do grafików komputerowych – taki barwny i roześmiany korowód przeszedł po czerwonym dywanie. Dla wszystkich obecnych uczennice „Czerwonego” zaśpiewały „Simply the best” i „Małgośkę”, a adrenalinę podnieśli zdobywcy ścianki wspinaczkowej.
Kolejne punkty zwiedzania pozwoliły gimnazjalistom poznać tajniki różnych kierunków kształcenia:
„3 × naj – najlepiej, najszybciej, najtaniej” – logistycy i sprzedawcy czekają.
„Eksperymenty na miarę XXI wieku”.
„Hotelowe rewolucje” – hotelarze w akcji.
„Trzymaj linię” –żywieniowcy Ci doradzą.
„Wióry lecą, ogień płonie” – to trzeba zobaczyć, wejście tylko dla odważnych.
„Wykończone? Jeszcze nie!”- odwiedź monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
„Mechanika, mechatronika, automatyka - doświadczenie i nowoczesność”.
„Grafika komputerowa” – informatyka dla wybranych.
„Szalone nożyczki’ – pracownia krawiecka.
„Kuchnia pod lupą” – z wizytą w pracowni gastronomicznej.
„Przez żołądek do serca” – przepis na miłość.
„Wyostrz wzrok na strzelnicy”.
Wizyta w „Czerwonym” upłynęła w miłej atmosferze. Po wykonaniu pamiątkowej fotografii, pani dyrektor Magdalena Wiśniewska podziękowała uczniom za przybycie i wyraziła nadzieję, że swoją przyszłość zechcą związać z tą placówką, która stwarza świetne perspektywy dla młodych, zdolnych i ambitnych.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3240
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019