Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Sukces naszej uczennicy podczas finału XIV Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej.

28 kwietnia 2017 roku dwie uczennice naszego gimnazjum – Olga Rozwadowska i Patrycja Fabiszewska prezentowały swoje zdolności podczas finału XIV Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Dziewczęta znalazły się w gronie 280 najlepszych młodych artystów z terenu diecezji radomskiej. Było wśród nich 43 recytatorów, 41 solistów i 35 zespołów.
Celem konkursu było uświadomienie młodemu pokoleniu Polaków ich tożsamości narodowej, pogłębienie miłości do Ojczyzny, zwiększenie wiedzy na temat historii i kultury, zawartej w pieśni i poezji polskiej.
Wzorowa prezentacja naszych uczennic dostarczyła nam powodów do dumy. Jurorzy, którym przypadła niełatwa rola dokonania oceny wykonawców jednoznacznie stwierdzili, że poziom przesłuchań był bardzo wysoki.
Zaszczytne I miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Olga Rozwadowska – uczennica klasy IIIa, którą do konkursu przygotowała Pani Marta Balcerowska.
Inicjatywa, w której wzięły udział uczennice naszej szkoły, została w piękny sposób podsumowana przez bp. Henryka Tomasika. W trakcie uroczystego wręczenia nagród i dyplomów przywołał on hasło konkursu: „Kocham moją Ojczyznę”, dziękując młodym wykonawcom za wyrecytowaną i wyśpiewana prawdę o naszym kraju, o wielu jej bohaterach. Podkreślił, że słowa: „Kocham moja Ojczyznę” wypowiadali żołnierze, którzy szli na wojnę, tak mówili powstańcy, w ten sposób wypowiadali się poeci oraz inni twórcy wychwalający wielkie czyny względem naszej Ojczyzny. Te właśnie treści, w mistrzowski sposób, wyrecytowała Olga, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, tak błyskotliwych osiągnięć.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
719
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019