Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

15 marca 2017 roku odbył się finał Konkursu Języka Angielskiego, który obejmował gimnazja z powiatu lipskiego. Z naszej placówki, w drodze eliminacji szkolnych, do ostatniego etapu zakwalifikowali się: Julia Wiktorowska z klasy III a, Aleksandra Lasek z klasy III c oraz Piotr Leszczyk z klasy II a.
Eliminacje powiatowe odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku i składały się z dwóch etapów. W części pisemnej uczniowie rozwiązywali test leksykalno -gramatyczny, zadania sprawdzające rozumienie tekstu słuchanego i czytanego, test kulturowy oraz test z zakresu fragmentów książek które uczestnicy byli zobligowani przeczytać. Część ustna to symulacja matury ustnej z języka obcego czyli rozmowa wstępna, rozmowa z odgrywaniem ról, opis ilustracji i rozmowa na podstawie materiału stymulującego.
Julia Wiktorowska zajęła I miejsce w powiecie i w nagrodę otrzymała tablet.
Ola i Piotrek również podnieśli swoje umiejętności językowe i zaprezentowali się bardzo dobrze. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki.
Gratulacje składamy wszystkim uczestnikom. Konkurs był naprawdę na wysokim poziomie i wymagał od uczniów wiele nakładu pracy, ale zapewne ustna matura z języka angielskiego nie jest już dla nich taka straszna.

kon_j_ang


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
233
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019