Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Laureatki konkursu dotyczącego Agnieszki Osieckiej i Marka Grechuty

26 kwietnia 2017 roku reprezentantki naszego gimnazjum wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną i Bibliotekę Szkolą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku. Celem konkursu było przybliżenie uczniom dorobku Agnieszki Osieckiej i Marka Grechuty – legend polskiej piosenki oraz rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji w różnych źródłach wiedzy. By dobrze przygotować się do konkursu dziewczęta z klasy III c musiały zapoznać się z kilkudziesięcioma tekstami piosenek oraz ich opracowaniami muzycznymi. Pierwszym zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu, który sprawdzał stopień znajomości tekstów piosenek Osieckiej i Grechuty. Drugie zadanie polegało na rozpoznaniu tytułu utworu oraz autora tekstu i muzyki do usłyszanych fragmentów odtwarzanych z płyty.
Nasze reprezentantki były bezkonkurencyjne, wszystkie zadania rozwiązały „śpiewająco”, zdobywając tym samym największą liczbę punktów i najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej. Aleksandra Lasek zdobyła I miejsce, natomiast II zaszyte miejsce zajęła Aleksandra Zając. Nasze uczennice „pokonały” reprezentantów z innych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu.
Laureatki otrzymały w nagrodę książki, kubki z niespodzianką oraz pamiątkowe dyplomy. Chwile radości i szczęścia z wygranej, w którą tak naprawdę nie wierzyły, uwieczniono na pamiątkowych fotografiach.
Podczas pobytu w jednej z wyjątkowych, lipskich bibliotek uczennice naszej szkoły nie omieszkały zapisać się do niej i dokonały pierwszych wypożyczeń.

osiecka.grechuta01 osiecka.grechuta02 osiecka.grechuta03 osiecka.grechuta04
osiecka.grechuta05 osiecka.grechuta06


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
252
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019