Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Spotkanie autorskie z Panią Ewą Nowak

Dnia 30 maja 2016 roku odbyło się niezapomniane dla ponad 100 uczniów spotkanie autorskie ze znaną, lubianą, cenioną autorką powieści młodzieżowych – p. Ewą Nowak - pisarką i publicystką, autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży, pedagogiem współpracującym z pismami: "Cogito", "Victor Junior", "Victor Gimnazjalista", "Trzynastka", "Sens". Celem wizyty było przybliżenie młodzieży twórczości pisarskiej, a tym samym zachęcenie do czytania książek z kanonu współczesnej literatury młodzieżowej. Mottem przewodnim spotkania były słowa: „Kto czyta, żyje podwójnie”.
Wizyta Pani Ewy w naszym gimnazjum była możliwa dzięki zaangażowaniu dwóch nauczycielek: Pani Anny Marek i Pani Danuty Wiktorowskiej, które postarały się zdobyć fundusze na ten cel. Spotkanie odbyło się dzięki życzliwości ludzi „wielkiego serca” - sponsorów tego niecodziennego przedsięwzięcia, wśród których znaleźli się: Pani Irena Maziarek – Prezes Fundacji „HM Pomoc”, Pan Radosław Wiktorowski, Pani Anna Marek. Dzięki przychylności i hojności tych osób młodzi czytelnicy mogli spotkać się z pisarką zupełnie za darmo.
Ewa Nowak z wykształcenia pedagog – terapeuta szybko nawiązała świetny kontakt z młodymi czytelnikami. Zdradziła czytelnikom jak to się stało, że została pisarką, jakie były jej pierwsze próby pisarskie, następnie omówiła tematykę swoich powieści. Zaproszenie właśnie tej pisarki nie było przypadkowe, bowiem jej książki od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlaczego? Otóż poruszają problemy, z którymi borykają się młodzi bohaterowie, świat ich przeżyć i emocji jest światem bliskim każdemu nastolatkowi. To zapewne tłumaczy fakt, iż pisarstwo pani Ewy szczególnie przemawia do nastolatków. Jak dowiedzieliśmy się z opowieści inspiracją do pisania książek były własne doświadczenia, a historie, które zapisane zostały na kartach jej powieści są związane z życiem samej pisarki lub jej przyjaciół czy znajomych.
Podczas spotkania odczytane zostały fragmenty wydanych już książek, jak i tych, które mają ukazać się w niedalekiej przyszłości. Wspólnie spędzone chwile minęły szybko.
Po opowieściach niezwykłego gościa Pani Anna Marek wręczyła podziękowania sponsorom, a przedstawiciele uczniów skromnym bukietem kwiatów podziękowali Pani Ewie Nowak za te wspólnie spędzone chwile i czytelnicze inspiracje. Na zakończenie nadszedł czas na zakup książek ze specjalną dedykacją i autografem autorki.
Młodzież entuzjastycznie zareagowała na spotkanie „oko w oko” z pisarzem, długo dyskutowała, a przede wszystkim została zachęcona do czytania książek.

e_nowak01 e_nowak02 e_nowak03 e_nowak04
e_nowak05 e_nowak06 e_nowak07 e_nowak08
e_nowak09 e_nowak10 e_nowak11 e_nowak12
e_nowak13
e_nowak14
e_nowak15
e_nowak16
e_nowak17 e_nowak18 e_nowak19 e_nowak20


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3295
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019