Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Recytatorzy znów na podium

17 marca 2017 roku troje reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w XXXIV Małym Konkursie Recytatorskim, który został zorganizowany przez Lipskie Centrum Kultury w ramach 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs o zasięgu powiatowym miał na celu przybliżenie dorobku poetyckiego twórców literatury polskiej, doskonalenie warsztatu recytatorskiego oraz umiejętności pracy nad tekstem i jego interpretacją. Podczas tegorocznej edycji recytację młodzieży oceniała komisja artystyczna, w której zasiedli specjaliści z zakresu sztuki teatralnej: Adolf Krzemiński oraz Marian Popis.
Miłośnicy żywego słowa: Olga Rozwadowska, Dariusz Pietrzyk, Julia Wiktorowska zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze polskich autorów.
Komisja artystyczna miała niełatwe zadanie, bowiem poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych nadszedł więc czas na burzliwe obrady. Ku wielkiej radości w gronie laureatów znalazła się Olga Rozwadowska – uczennica klasy IIIA, która podobnie jak reszta recytatorów z naszej szkoły przygotowywała się do wstępu pod czujnym okiem nauczycielki języka polskiego – Pani Marty Balcerowskiej. Wyróżnieniem został nagrodzony uczeń klasy IIB – Dariusz Pietrzyk.
Olga Rozwadowska  po raz kolejny dowiodła, że talent i pasja w połączeniu z ciężka pracą jest gwarancją sukcesu. Osiągnięty wynik pozwolił jej zakwalifikować się do etapu rejonowego, który odbędzie się w kwietniu w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.  
Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych, równie owocnych przygotowań.

recy01 recy02 recy03 recy04
recy05 recy06 recy07


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
208
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019