Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wyjazd na film pt. „Maria Skłodowska – Curie”

13 marca 2017 roku został zorganizowany wyjazd do kina Helios w Radomiu na film biograficzny pt. „Maria Skłodowska - Curie”. Głównym organizatorem wyjazdu była Pani Ilona Wosztyl – Bawarska, która na co dzień przekonuje uczniów, jak fascynującym przedmiotem jest chemia oraz przybliża w różnorodny sposób osiągnięcia naukowe w tej dziedzinie.
Nadrzędnym celem wyjazdu było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania życiem i pracą dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy, podniesienie stopnia świadomości na temat zjawiska promieniotwórczości.
Dzięki wyjazdowi 54 uczniów naszej szkoły miało okazję dowiedzieć się więcej na temat słynnej, polskiej uczonej – Marii Skłodowskiej – Curie. W trakcie seansu młodzież poznała historię niezwykłej kobiety, która opuszcza ojczyznę i wyjeżdża do Francji, by rozpocząć karierę naukową. Film ten zamknięty w ramach czasowych między pierwszą a drugą Nagrodą Nobla jest intymnym portretem kobiety próbującej odnaleźć się w świecie, który nie zawsze jest jej przyjazny. Z jednej strony przybliżył uczniom życie naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, z drugiej pozwolił poznać Skłodowską jako kobietę, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki. Dzięki znakomitej grze aktorskiej Karoliny Gruszki, odtwórczyni głównej roli, ujrzeli również inne oblicze noblistki jako czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

msc1


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
726
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019