Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2017r. odbyły się w naszej szkole obchody I Dnia Wiosny. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski, który bardzo kreatywnie pracuje nad umilaniem nam życia w szkole. W tym roku obchodziliśmy ten dzień artystycznie oraz bardzo aktywnie. W przygotowanych przez SU konkurencjach brały udział klasy II i I, ponieważ najstarsi uczniowie naszego gimnazjum wybrali się na dni otwarte do Solca.
A teraz kilka słów wyjaśnienia: na kilka dni przed obchodami Dnia Wiosny, przewodniczący każdej klasy wylosował styl, zgodnie z którym uczniowie danej klasy muszą się przebrać. IA wylosowała temat „PRL”, IB styl francuski, IIA - z horroru, a IIB musiała się przebrać za fanów muzyki reggae.
21 marca uczniowie czterech najmłodszych klas stanowili niewątpliwie arcyciekawe widowisko: korytarze szkolne zapełniły się strasznymi zombie, wyluzowanymi fanami reggae z dreadami na głowie (zrobionymi z końcówek do mopa), można było spotkać niezwykle eleganckich przedstawicieli mody francuskiej w charakterystycznych berecikach oraz jakby żywcem wzięte z czasów komunistycznych garsonki. Wszyscy prezentowali swoje stroje przed komisją, w skład której wchodzili: P. Krzysztof Górski, P. Anna Marek oraz po jednym przedstawicielu z każdej klasy z czterech klas biorących udział w konkursie.
Kolejną konkurencją było zaśpiewanie przez całą klasę sparafrazowanej piosenki na temat wiosny. Uczniowie śpiewali zmodyfikowane covery a capella lub z podkładem muzycznym. Prawdopodobnie nie wszyscy udowodnili, że nadają się do Voice of Poland, ale zabawa była świetna. Co więcej słowa piosenek były własnego autorstwa, a to niewątpliwie dowodzi talentu i zaangażowania.
Kolejnym etapem rozgrywek było zrobienie przez każdą klasę plakatu na temat: „Oddajmy pokłon wiośnie”. Powstały cztery plakaty w różnych technikach i dzięki nim mogliśmy poczuć delikatny powiew wiosny.
Ostatnią konkurencją były rozgrywki sportowe. Brało w nich udział po sześć osób z każdej klasy. Musieli oni m. in. pokonać tor przeszkód z jajkiem na łyżeczce (jajko oczywiście spadało co chwila i trzeba było zaczynać tor od początku), ścigać się w workach, odbijać piłkę za pomocą ręcznika kąpielowego (tu był ubaw, ponieważ piłki ciągle uciekały) oraz rzucać piłką do celu. Przebieg rozgrywek sportowych nadzorował i oceniał P. Krzysztof Balcerowski.
Po zakończonych rozgrywkach, które zapewniły uczestnikom i publiczności mnóstwo śmiechu, komisja udała się na obrady, a uczniowie na kiełbaski z grilla ufundowane przez Radę Rodziców.
Po tej krótkiej przerwie ogłoszono wyniki rozgrywek międzyklasowych w Dniu Wiosny, które są następujące:
I miejsce – klasa IIB (nagroda: dzień bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek oraz pizza dla całej klasy)
II miejsce – klasa IIA (nagroda: 3 godziny lekcyjne bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek)
III miejsce – klasa IB (nagroda: 2 godziny lekcyjne bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek)
IV miejsce – klasa IA (nagroda: 1 godzina lekcyjna bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek)
Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem włączyli się do wszystkich konkurencji. Był to dzień pełen wrażeń, który będziemy pamiętać przez długi czas.

d_wiosny01 d_wiosny02 d_wiosny03 d_wiosny04
d_wiosny05 d_wiosny06 d_wiosny07 d_wiosny08
d_wiosny09 d_wiosny10 d_wiosny11 d_wiosny12
d_wiosny13
d_wiosny14
d_wiosny15
d_wiosny16
d_wiosny17
d_wiosny18
d_wiosny19
d_wiosny20
d_wiosny21
d_wiosny22
d_wiosny23
d_wiosny24
d_wiosny25
« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3210
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019