Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Sukces naszych uczniów podczas eliminacji rejonowych konkursu
„Kocham moją Ojczyznę”

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste:
 umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego.
 Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (…)
 Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka,
 jest też wielkim obowiązkiem”
Jan Paweł II „Pamięć i tożsamość”

Słowa Jana Pawła II – Patrona naszej szkoły odwołują się do jednych z ważniejszych wartości, nad kształtowaniem których nieustannie czuwają nauczyciele naszej szkoły. To właśnie oni są odpowiedzialni za właściwe wychowanie patriotyczne i obywatelskie młodego pokolenia Polaków. Patriotyzm ten wyraża się w przywiązaniu do Ojczyzny, ziemi rodzinnej, obyczajów oraz kultury narodowej, w szacunku do ludzi, którzy ją tworzyli i tworzą. W naszej szkole wychowanie to jest ściśle związane z różnorodnymi przedsięwzięciami, które mają skłonić uczniów do aktywności i pomagają w odkrywaniu tego dziedzictwa narodowego, wartości i treści duchowych naszego narodu. Jednym z działań służących tej ważnej misji krzewienia ducha patriotyzmu wśród młodzieży naszej szkoły był konkurs „Kocham moją Ojczyznę”, którego organizatorem jest Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.
Eliminacje rejonowe zostały przeprowadzone w Zespole Szkół Samorządowych w Solcu nad Wisłą, przy wsparciu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz tamtejszego Urzędu Gminy. To właśnie tutaj 3 marca 2017 roku odbyły się przesłuchania recytatorów i wykonawców pieśni patriotycznych z Lipska, Woli Soleckiej, Podgóry, Sarnówka, Pawłowic, Chotczy, Ciepielowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród 65 uczestników ze wszystkich szkół było 7 reprezentantów z naszego gimnazjum. Zaprezentowali oni swoje zdolności recytatorskie i wokalne, zyskując wielkie uznanie komisji konkursowych. Zarówno deklamujący jak i śpiewający uczniowie naszej szkoły po raz kolejny dowiedli, że wspólna praca i wysiłek stanowią klucz do sukcesu. Przepiękna recytacja, wzruszająca interpretacja tekstów urzekła komisję konkursową, która postanowiła przyznać wyróżnienie Dariuszowi Pietrzykowi, natomiast I miejsce zdobyła Olga Rozwadowska. Wśród wykonawców pieśni patriotycznych wyróżnienie zdobyła Kinga Boniecka, II miejsce zespół wokalny w składzie: Zuzanna Tracz, Julia Wiktorowska, Ewelina Standowicz, natomiast I miejsce zdobyła Patrycja Fabiszewska. Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, natomiast laureatom - Oldze Rozwadowskiej i Patrycji Fabiszewskiej życzymy powodzenia podczas kolejnego, diecezjalnego etapu konkursu, który odbędzie się 28 kwietnia 2017 roku w Opocznie.

moja_ojczyzna1 moja_ojczyzna2 moja_ojczyzna3 moja_ojczyzna4


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
168
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019