Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Biwak integracyjny klas II

30 września 2016 roku zorganizowano biwak integracyjny dla wszystkich chętnych uczniów z klasy IIA i IIB. O godz. 17.30 uczestnicy biwaku zgromadzili się na placu przy gimnazjum. Po zostawieniu śpiworów i podręcznego bagażu wyruszyli zwartą grupą do miejsca, w którym przygotowane było ognisko. Wystarczyło tylko dorzucić drewno, by snopy iskier wzbiły się wysoko w niebo. Szybko przystąpiono do pieczenia kiełbasek, gdyż po długim marszu wszyscy mocno zgłodnieli. W trakcie trwania ogniska młodzież śpiewała piosenki oraz toczyła koleżeńskie dyskusje.
Zapadający zmrok dał sygnał do powrotu do szkoły. Zwartą kolumną uczestnicy biwaku ruszyli w kierunku gimnazjum. Po dotarciu na miejsce na chłopców czekała miła niespodzianka przygotowana z okazji Dnia Chłopaka. Aby się przekonać, jak wiele zalet posiada męska część grona uczniowskiego, dziewczyny przygotowały nietypowe konkurencje. Było ubijanie piany z białek, rozpoznawanie koleżanek na podstawie ich zdjęć z dzieciństwa, robienie makijażu oraz quiz, w którym chłopcy musieli wykazać się teoretyczną wiedzą na temat np. eyelinera czy zalotki. Wszyscy „odważni” mężnie stawili czoła konkursowym zmaganiom. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Najlepszym w dziedzinie typowo kobiecych wiadomości
i umiejętności okazał się Jakub Czapka z klasy IIB, który w dowód uznania otrzymał słodki upominek.
W dalszej części integracyjnego wieczoru miały miejsce piłkarskie rozgrywki na hali sportowej, zorganizowano także wieczór filmowy. Wytrwali i niezmordowani uczniowie toczyli niemalże całonocne rozmowy, mniej wytrwali starali się zasnąć, niektórym nawet się to skutecznie udało. Zdecydowaną jednak większość stanowili ci, którzy w ogóle nie zmrużyli oka.
Budzący się poranek dał znak do zakończenia imprezy, którą bez wątpienia należy uznać za udaną.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
722
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019