Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku o godzinie 8.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Ciepielowie została odprawiona uroczysta się Msza Święta w intencji uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Ciepielowie z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016/2017.
Po mszy świętej, około godziny 9.00 społeczność szkolna zgromadziła się w murach szkoły. Tutaj odbyła się dalsza część pierwszego, powakacyjnego spotkania uczniów i nauczycieli.
Uroczystość poprowadziła Pani Dyrektor Aneta Rozwadowska, która na wstępie powitała wszystkich obecnych. W swoim przemówieniu, używając obrazowej metafory, trafnie porównała proces zdobywania wiedzy do zawodów sportowych. Zachęciła uczniów do tego, aby na starcie nie zostali w tyle, bo mogą nie zdążyć nadrobić straconego czasu. Wyraziła również życzenie, aby młodzież dzielnie pokonywała wszelkie przeszkody i szczęśliwie ukończyła tegoroczne zawody. Wychowankom życzyła sukcesów na kolejnych etapach tego szkolnego biegu, natomiast nauczycielom dobrej współpracy, zaangażowanych i ambitnych zawodników. Wyraziła również nadzieję, że wszyscy uczniowie szczęśliwie dotrą do mety z jak najlepszymi wynikami, że zdobędą wiele nowych doświadczeń, rozwiną swoje umiejętności, wzbogacą wiedzę, poszerzą horyzonty. Podkreśliła, że na każdym etapie szkolnych zmagań mogą liczyć na pomoc swoich trenerów – dobrze przygotowanych pedagogów, oddanych i z pasją realizujących swoją nauczycielską misję. Apelowała do uczniów, by każdego dnia mieli świadomość wygranej, jaka czeka na nich po zakończeniu tegorocznych mistrzostw.
Dzień ten był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy pojawili się w murach szkoły. Podczas uroczystości złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali przyjęci w poczet uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie.

roz_roku_szk01
roz_roku_szk02
roz_roku_szk03
roz_roku_szk04


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3238
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019