Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?”

Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się w naszej szkole już po raz piąty. 25 gimnazjalistów podjęło to wyzwanie, by odpowiedzieć na pytanie: „Czy znam swój język ojczysty?”. Reprezentanci klas I, II i III 22 lutego 2016 roku przystąpili do pisania testu, stanęli tym samym przed nie lada wyzwaniem, bo jak powszechnie wiadomo, język polski do łatwych nie należy. Test sprawdzał znajomość norm poprawnościowych obowiązujących w języku polskim, nazwać go można było swoistą corridą z powszechnymi błędami językowymi, popełnianymi zarówno w mowie jak i piśmie. Pytania obejmowały nie tylko zagadnienia dotyczące poprawności gramatycznej, frazeologicznej, składniowej, ortograficznej, odnosiły się także do nazwisk, grzeczności językowej, znaczenia słów, mody w języku czy tworzenia wyrazów. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Anna Marek, p. Danuta Wiktorowska i p. Jadwiga Broda.

Po skrupulatnym sprawdzeniu prac, przydzieleniu i podliczeniu punktów, jury wyłoniło zwycięzców, w gronie których znalazły się następujące uczennice: Anna Szczygielska (Ia) – I miejsce, Julia Wiktorowska (IIa) – II miejsce, Natalia Kozek (Ia) – III miejsce. W związku z wysokim poziomem konkursu organizatorzy postanowili przyznać także wyróżnienia: Patrycji Kowalskiej (Ia), Piotrowi Leszczykowi (Ia), Aleksandrze Lasek (IIc), Katarzynie Wojciechowskiej (IIIb) i Julii Kapciak (IIb). Mistrzowie języka ojczystego zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami  oraz nagrodami książkowymi.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego konkursu. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej inicjatywie nasi uczniowie będą dbali o wysoki poziom języka - elementu tożsamości narodowej. Należy bowiem pamiętać, że „tam, gdzie ginie bogactwo języka – tam biednieje Ojczyzna i karleje naród.”

kon_czyt01 kon_czyt02 kon_czyt03 kon_czyt04
kon_czyt05


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
365
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019