Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


W życiu liczy się tylko Miłość

„Tajemnica Nocy Betlejemskiej trwa bez przerwy, wypełnia dzieje świata i zatrzymuje się na progu ludzkich serc”- przypominał Jan Paweł II, Patron naszej szkoły. W tej atmosferze Betlejemskiej Nocy, uprzedzając niejako atmosferę Wigilijnego Wieczoru, w dniu 22 grudnia  uczniowie gimnazjum, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz  zaproszeni goście: wójt gminy p. Artur Szewczyk, ksiądz proboszcz Stanisław Sławiński i przedstawiciele rady rodziców wspólnie świętowali Wigilię na sali gimnastycznej.
Uczniowie klas IIA i IIB w ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Święta Bożego Narodzenia w kulturze polskiej i kulturze innych narodów” przez dwa miesiące przygotowywali uroczystość wspólnej Wigilii. Z dużym zaangażowaniem pracowali w zespołach pod kierunkiem nauczycieli: p. M. Balcerowskiej, p. M. Zięby, p. M. Nowakowskiej, p. A. Marek, p. A. Dygas i p. A. Sulimy. Zadania projektowe obejmowały: opracowanie scenariusza i wystawienie jasełek, opracowanie projektu i wykonanie scenografii, przygotowanie koncertu kolęd, wykonanie tradycyjnych i współczesnych ozdób choinkowych, stroików świątecznych oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. „Święta Bożego Narodzenia w kulturze różnych narodów”. Piękna świąteczna dekoracja, żywa szopka, zapach jodłowych gałązek, stoły przykryte śnieżnobiałymi obrusami i zastawione pysznymi wigilijnymi potrawami, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Tekst „Jasełek z Małym Księciem” nawiązywał do bardzo ważnej życiowej prawdy: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. W życiu liczy się tylko Miłość”. Uczniowie bardzo ciekawie zaprezentowali scenki dramatyczne i pantomimę, w której wyrazili, co jest najważniejsze dla dzieci, młodzieży i dorosłych współczesnego świata. Na zakończenie przedstawienia prowadzący podkreślili, że nie wystarczy stół wigilijny z białym obrusem, ani łamanie się opłatkiem, najważniejsze jest to, aby w sercach wszystkich ludzi narodziła się Miłość.
Harcerki z klasy IIB i IIIB przekazały na ręce p. Dyrektor Betlejemskie Światło Pokoju, symbol nadziei i pokoju między narodami.
Następnie przełamaliśmy się białym opłatkiem i popłynęły szczere, płynące z serca życzenia.
Wspólnie spędzona Wigilia dostarczyła całej społeczności gimnazjalnej oraz zaproszonym gościom wielu wspaniałych przeżyć i skłoniła do głębokich refleksji.

wigilia01
wigilia02
wigilia03
wigilia04
wigilia05
wigilia06
wigilia07
wigilia08
wigilia09
wigilia10
wigilia11
wigilia12
wigilia13
wigilia14
wigilia15
wigilia16
wigilia17
wigilia18
wigilia19
wigilia20
wigilia21
wigilia22
wigilia23
wigilia24
wigilia25
wigilia26
wigilia27
wigilia28
wigilia29
wigilia30
wigilia31
wigilia32


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3254
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019