Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wycieczka do Centrum Rozrywki MK Bowling w Radomiu

W dniu 01 grudnia 2015r. odbyła się wycieczka klasy IIB do Centrum Rozrywki MK Bowling w Radomiu na kręgle. Najwięcej punktów zdobyli Wiktor Flis i Jakub Mejzner a pozostali również wykazali się wieloma celnymi rzutami.
Gra w kręgle znana jest nam z bajki pt. „Flinstonowie”. Jednak historia tej dyscypliny sięga czasów starożytnych. Wówczas kule do gry były bardzo ciężkie, bo wykonane z kamienia. Należało uderzyć w dziewięć kręgli kulą bez uchwytu. W Europie kręgle są dość rozpowszechnione w Niemczech, w innych rejonach świata grają w nie głównie Amerykanie.
Obecnie kręgle znane są bardziej jako bowling. Główną różnicą w technice jest tutaj kula, która ma otwory na palce, ułatwiające rzut oraz ilość kręgli przeznaczonych do zbicia. Technika gry w kręgle również została ulepszona. Jeśli chodzi o powrót kuli po rzucie do gracza, dokonuje się to automatycznie za sprawą specjalnego urządzenia. Również punkty liczy automatycznie maszyna, nie trzeba się, więc głowić. Zasady gry są bardzo proste. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli, a na tablicy przy imionach dzieci pojawiały się punkty. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły gra okazała się wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Następnie postanowiliśmy odpocząć w fotelu kinowym i poznać dalsze losy bohaterów znanych z „Listów do M.” gdzie wszyscy przygotowują się do kolejnej Wigilii. Był to bardzo udany wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci uczniów.

bawling01 bawling02 bawling03
bawling04


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
254
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019