Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Góra grosza XVI edycja

Dla każdego dziecka rodzina jest bardzo ważna. W niej dowiaduje się, kim jest i pobiera pierwsze życiowe lekcje. Niestety, w Polsce nadal zbyt dużo dzieci nie może wychowywać się wśród najbliższych: 70 tysięcy dzieci przebywa poza własna rodziną – 20 tysięcy w domach dziecka (tzw. pieczy instytucjonalnej) i ok. 50 tysięcy w rodzinach zastępczych (tzw. pieczy rodzinnej). To właśnie dla nich, dzięki Górze Grosza, przygotowywane są nowe programy w obszarze pomocy dziecku i rodzinie będącej w trudnej sytuacji życiowej. Priorytetem organizatorów jest umożliwienie dzieciom godnego dorastania w rodzinie własnej lub zastępczej. Dzieci same mówią wprost: potrzebujemy najbliższych, kogoś komu będziemy mogli zaufać i bezpiecznie się rozwijać (….) Obok takich potrzeb nie sposób przejść obojętnie.
Najlepsze co można dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
W dniach od 23 listopada do 4 grudnia 2015 roku w wielu szkołach i przedszkolach w całej Polsce przeprowadzono zbiórkę monet. Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie również chętnie włączyli się w tę akcję. Wolontariusze pod opieką Samorządu Uczniowskiego zebrali kwotę w wysokości 240,89 zł. (Największą kwotę w szkole uzbierała klasa IA – 74,22) Ta kwota nie wydaje się duża, ale wspólny wysiłek i dobre serca wielu osób sprawiły, że dotychczas podczas akcji Góra Grosza udało się zebrać  29 189 355,19 zł! 
Dzięki Waszej pomocy udzielono wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, które skorzystały z tej pomocy. Szczegółową informacje o tym, komu przyznano dotacje znajdziecie na stronie internetowej www.naszdom.org.pl

gora_grosza01 gora_grosza02 gora_grosza03 gora_grosza04
gora_grosza05 gora_grosza06 gora_grosza07


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
192
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019