Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Super Głowy 2015

18 listopada 2015 roku troje uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w Powiatowym Międzybibliotecznym Konkursie Czytelniczym i Medialnym „Super Głowy” 2015, którego organizatorem, już po raz dziewiąty, była Gminna Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie. Młodzież konkurowała o najwyższe miejsca z reprezentantami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Lipska, Sienna, Pawłowic, Rzeczniowa.
Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła postaci wybitnego kronikarza średniowiecznego - Jana Długosza, którego Sejm RP ustanowił jednym z patronów roku 2015. Uważany jest on za ojca polskiej historiografii i heraldyki, zasłynął jako twórca największego dzieła opisującego dzieje państwa polskiego – „Roczniki, czyli Kroniki sławnego Królestwa Polskiego”, a jego dzieła odegrały ogromne znaczenie dla polskiego dziedzictwa kulturowego.
Organizatorzy konkursu odwołując się do postaci Jana Długosza, chcieli zwrócić uwagę także na historię własnego regionu. Umożliwiły to dwie konkurencje, do której każda placówka mogła wytypować dozwoloną regulaminowo liczbę uczestników.
Pierwsza konkurencja, do której rzetelnie przygotowywał się Bartłomiej Szmit – uczeń klasy Ib, polegała na rozwiązaniu testu wiedzy o powiecie lipskim, który podzielony był na 3 bloki tematyczne: historia powiatu do 1945 roku, dzieje od 1946 roku, znane osobowości powiatu lipskiego, a także miejsc ważnych dla ziemi lipskiej.
Reprezentant naszej szkoły uplasował się na 4 pozycji spośród 20 uczestników tego etapu konkursu.
Drugie zadanie konkursowe, do którego zgłosiły się dwie uczennice – Aleksandra Gębka i Aleksandra Pastuszka, wymagało stworzenia filmu, prezentacji ustnej lub multimedialnej na jeden spośród trzech tematów, będących słowami Jana Długosza: „Dwie osobliwości są w krainie polskiej cudowne, zadziwiające…”, „Miłość ojczyzny przewyższa zwykle wszelką inną miłość”, „Każdy dłużen swojej ojczyźnie, na ile go stać przy jego zdolnościach i siłach”. Przygotowana przez dziewczęta prezentacja została najlepiej oceniona przez komisję i drużyna z naszej szkoły zdobyła tym samym zaszczytne I miejsce w powiecie. Ich multimedialna praca konkursowa była przekrojem wydarzeń z historii gminy Ciepielów, z uwzględnieniem patriotycznego widzenia „małej ojczyzny” przez młodzież naszej szkoły.
Gratulujemy tak wspaniałych wyników.

super_glowy1 super_glowy2
super_glowy3« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
74
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019