Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Święto Zmarłych

Początek listopada kojarzy się nam ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli.
W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się nauczycielom i uczniom 29 października 2015r. podczas apelu z okazji Wszystkich Świętych uczniowie klasy IIIB przedstawili wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu życia. Refleksyjny program przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat życia.
Po zakończonym apelu delegacja uczniów i nauczycieli udała się na okoliczne cmentarze, by zapalić symboliczne znicze na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty, mogiłach wojennych bohaterów. Wspólnie ustawiono i zapalone znicze opatrzone dedykacją, chwile skupienia spędzone z uczniami nad grobami mają swoisty wymiar. Są znakiem czasu – przemijania i pamięci.

1_listopada08 1_listopada09 1_listopada10 1_listopada01
1_listopada02 1_listopada03 1_listopada04 1_listopada05
1_listopada06
« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
366
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019