Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Dzień Patrona Szkoła

W dniu 16.10.2015 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się Dzień Patrona. W tym roku zorganizowali go i przeprowadzili uczniowie klasy IIC pod kierunkiem nauczycieli. Odbyło się to w ramach projektu edukacyjnego, noszącego tytuł: Jan Paweł II obrońcą wartości rodzinnych.
O godzinie 11 wszyscy uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielami udali się do kościoła na mszę świętą poświęconą patronowi szkoły.
Po mszy gimnazjaliści przeszli do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej uczniowie klasy IIC zaprezentowali montaż słowno – muzyczny o papieżu i nadrzędnej roli rodziny w życiu każdego człowieka. Następnie została pokazana krótka prezentacja nawiązująca do tematyki przedstawienia.
Po części oficjalnej przyszedł czas na konkursy i rozgrywki sportowe o Puchar Patrona Szkoły. Do rywalizacji stanęli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum. Na początku wzięli udział w konkursie piosenki dla papieża oraz konkursie wiedzy o patronie. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe. W każdej konkurencji pojawił się jakiś rekwizyt związany z codziennym funkcjonowaniem rodziny, np. kremówka, jajko, gumowce, ręcznik, prześcieradło. Zawodom tym towarzyszyły duże emocje. Uczniowie głośno dopingowali swoich kolegów Niektóre konkurencje wywołały falę śmiechu.
W międzyczasie były ogłoszone wyniki konkursu na plakat obrazujący jedno z haseł promujących wartości rodzinne. Przyznano też punkty za frekwencję klas w Dniu Patrona.
Po podliczeniu wszystkich punktów zostały ogłoszone wyniki. Okazało się, że zwycięzcą została klasa IIA. Drugie miejsce zajęła klasa IB. Trzecie miejsce wywalczyła klasa IIB. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne.
Po zakończonych uroczystościach gimnazjaliści delektowali się przepysznymi kremówkami - przysmakiem Jana Pawła II. Każdy z pewnością mile wspomina ten dzień pełen wrażeń.

dzien_patrona05
dzien_patrona02 dzien_patrona03 dzien_patrona04
dzien_patrona01 dzien_patrona06
dzien_patrona07 dzien_patrona08
dzien_patrona09 dzien_patrona10 dzien_patrona11 dzien_patrona12
dzien_patrona13
dzien_patrona14
dzien_patrona15 dzien_patrona16
dzien_patrona17
dzien_patrona18 dzien_patrona19 dzien_patrona20
dzien_patrona21
dzien_patrona22
dzien_patrona23
dzien_patrona24


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
83
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019