Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


IX RAJD SZLAKIEM ZWIĄZKU GMIN NAD IŁŻANKĄ

W czwartek 8 października 2015 roku o godzinie tuż po godzinie ósmej plac szkolny zapełnił się uczestnikami rajdu rowerowego szlakiem Związku Gmin nad Iłżanką.
To już IX edycja przedsięwzięcia, którego głównym celem było promowanie wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenia elementów odblaskowych i dbanie
o bezpieczeństwo na drodze, które jest szczególnie ważne w sezonie jesienno – zimowym, kiedy panujące zmienne warunki pogodowe, szybko zapadający zmierzch, a przede wszystkim niewłaściwe wyposażenie zmniejszają widoczność uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych i rowerzystów. Statystyki mówią same za siebie - niechronieni uczestnicy ruchu stanowią 28% ofiar wypadków drogowych.
W imprezie pod patronatem insp. Rafała Korczaka - Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły. Po czynnościach organizacyjnych, pod opieką nauczycieli udali się do Chotczy, gdzie przedstawiciele władz gminnych dokonali oficjalnego otwarcia tegorocznej edycji kampanii „Zabłyśnij na drodze!”. Prezes Związku Gmin nad Iłżanką – pan Artur Szewczyk powitał wszystkich uczestników, omówił założenia i przebieg przedsięwzięcia, życzył młodzieży niezapomnianych wrażeń.
Po wyjaśnieniu zasad bezpieczeństwa przez kierownika rajdu – p. Dariusza Zająca gimnazjaliści z Ciepielowa, Kazanowa, Iłży i Chotczy, wyposażeni w kamizelki odblaskowe i kaski, wyruszyli razem ze swoimi opiekunami na trasę wiodącą z Chotczy do Iłży.
Pierwszego dnia, w budynku PG w Ciepielowie gimnazjaliści uczestniczyli w prelekcji zorganizowanej przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu. Była ona poświęcona bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego, stanowiła zachętę do noszenia przez nich elementów odblaskowych.
Po zjedzeniu smacznego obiadu, miłośnicy jazdy rowerem pokonali kolejne kilometry trasy. Jak wskazały liczniki miłośnicy jazdy rowerem pokonali tego dnia trasę 37 kilometrów. Zmęczeni fizycznie, ale zadowoleni dotarli do Kazanowa, gdzie zaplanowany był nocleg. Wieczorne spotkanie uczniów upłynęło pod znakiem rozgrywek sportowych. Integracji młodzieży sprzyjała miła atmosfera podczas wieczornego ogniska. Najwięcej przyjemności dostarczyła możliwość prowadzenia długich, przyjacielskich dyskusji.
Następnego dnia, malowniczymi szlakami  grupa rowerzystów przemierzyła  kolejne kilometry trasy, które zawiodły ich do Iłży. Tutaj po wspólnym obiedzie, miało miejsce oficjalne zakończenie rajdu.
Dzięki imprezie młodzi ludzie poznali piękno i walory ziemi ojczystej, podziwiali urokliwe tereny gmin nad Iłżanką. Przede wszystkim zwrócili uwagę na konieczność  bezpiecznego poruszania się po drodze i przestrzegania zasad ruchu drogowego. Przesłaniem imprezy było zminimalizowanie wielu zagrożeń poprzez rozsądne, zgodne z obowiązującymi przepisami zachowanie i „zabłyśnięcie na drodze” .
Dzięki wzorowej postawie uczestników rajdu z całą pewnością cel ten udało się osiągnąć.

rajd02 rajd03 rajd04 rajd05
rajd06 rajd07 rajd08 rajd09
rajd10 rajd11 rajd12 rajd13


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3224
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019