Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

25 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.  Ta akcja edukacyjna miała na celu przypomnienie sobie tabliczki mnożenia, której znajomość jest potrzebna nie tylko na lekcjach matematyki, ale także w życiu codziennym.
To matematyczne święto poprzedziły przygotowania, które skoncentrowane były wokół opracowania „tabliczkowych” plakatów.  Uczniowie przygotowywali je z dużym zaangażowaniem. Efektem ich działań były oryginalne prace, które zostały zawieszone w różnych miejscach szkoły. Została  także przygotowana kolorowa, mega tabliczka mnożenia. W ten sposób  przechadzający się podczas przerw uczniowie mogli przypomnieć sobie wiele łatwych, ale i trudnych przykładów mnożenia.
Począwszy od pierwszej przerwy chętni uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Egzaminatorami były uczennice naszej szkoły, które zasiadły przy specjalnie przygotowanym stole i egzaminowały innych, wykorzystując w tym celu losy z pytaniami o różnym stopniu trudności. Każdy, kto poprawnie rozwiązał zadania, otrzymał tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Do tego „testu” przystąpiło 143 gimnazjalistów, spośród których 70% zaliczyło zadania, tym samym stając się ekspertami.
Tytuł ten powędrował do kilkunastu osób, które zostały przypadkowo zapytane podczas wyjścia egzaminatorów poza szkołę. W tym gronie znaleźli się przypadkowi przechodnie, kierowcy oraz pracownicy banku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pełnili obowiązki egzaminatorów i ich asystentów. Pochwałę kierujemy w stronę tych, którzy trudzili się, wymyślając tabliczkowe rymowanki na kolorowe plakaty.  To, że wszyscy tego dnia świetnie się bawiliśmy zawdzięczamy koordynatorom akcji na terenie szkoły – p. Katarzynie Siebyle i p. Annie Marek.
Z niecierpliwością oczekujemy na przyszłoroczną edycję, mając nadzieję, że ekspertami tabliczki mnożenia zostanie większa niż w tym roku grupa uczniów. 

d_tab_mnozenia1a d_tab_mnozenia1b d_tab_mnozenia01c d_tab_mnozenia02
d_tab_mnozenia03 d_tab_mnozenia04 d_tab_mnozenia05 d_tab_mnozenia06
d_tab_mnozenia07 d_tab_mnozenia08 d_tab_mnozenia09 d_tab_mnozenia10
d_tab_mnozenia11« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
413
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019