Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Konkurs „Matematyka dla wszystkich”

„Matematyka jest alfabetem,
za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”

Te słowa Galileusza można uznać za motto czerwcowego konkursu, który przygotowały i wspólnie przeprowadziły nauczycielki matematyki: p. Katarzyna Siebyła, p. Alina Nizińska. Głównym jego celem było promowanie oraz popularyzacja matematyki, utrwalenie pojęć i określeń, kształtowanie precyzyjnego języka matematycznego, wszechstronne sprawdzenie wiedzy oraz stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji.
Zmagania konkursowe zostały podzielone na trzy etapy. W pierwszym wzięło udział 32 uczniów. Ten etap wymagał rozwiązania przez młodzież 30 pytań. Warunkiem zakwalifikowania się do dalszych rozgrywek było udzielenie minimum 20 poprawnych odpowiedzi. Zadanie to zrealizowało 23 uczniów, którzy w kolejnym, drugim etapie musieli wykazać się znajomością matematycznych określeń i definicji. Uczestnicy dokonywali wyboru jednej odpowiedzi z trzech zaproponowanych. Do dalszego etapu konkursu przeszło 14 uczniów, którym udało się spełnić wymóg formalny, jakim było udzielenie minimum 12 poprawnych odpowiedzi.  W końcowej fazie konkursu na młodzież czekało 20 kolejnych pytań, na które udzielali jedynie odpowiedzi „tak” lub „nie”.
Komisja konkursowa przyznała tytuł laureata uczestnikom, którzy dotarli do etapu III i poprawnie odpowiedzieli na minimum 12 pytań. Najwyższe wyniki uzyskały dwie uczennice: Gębka Aleksandra (II B) i Lasek Aleksandra (IC). W mistrzowski sposób dziewczęta zdobyły nagrodę główną, a było nią podwyższenie oceny z matematyki o jeden stopień. Z wynikiem bardzo dobrym zmagania konkursowe zakończyła Garbarczyk Sandra (III B), wyróżnieniem nagrodzeni zostali: Pstrąg Szymon (I A) i Wojciechowska Katarzyna (II B).
Gratulujemy Wam wiedzy i matematycznych umiejętności. Choć poprzeczka była postawiona bardzo wysoko, udało Wam się osiągnąć wspaniały wynik.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
138
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019