Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wyjazd na film pt.: ”Królowie lata”

Wycieczki są niewątpliwie jednym z najwspanialszych momentów roku szkolnego. Sprawiają dużo radości i przysparzają wielu nowych, często ciekawych doświadczeń. Również uczniowie klasy I „a” Publicznego Gimnazjum w Ciepielowie, 14 maja 2015 roku wyruszyli do Radomia, by na chwilę oderwać się od codzienności i miło spędzić czas. Opiekunami zostali państwo Balcerowscy. Warto nadmienić, że wyjazd był nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w klasowych rozgrywkach o Puchar Patrona Szkoły.
Punktualnie o godzinie 10.30 opuściliśmy mury naszej szkoły i z uśmiechami na ustach wsiedliśmy do autobusu. Podróż upłynęła w przyjemnej atmosferze. Nim się spostrzegliśmy, naszym oczom ukazał się znajomy gmach radomskiego „Heliosa”. Pod czujnym okiem opiekunów weszliśmy do środka i zaopatrzyliśmy się w popcorn oraz colę, jakże niezbędne podczas filmowych sensów. Niebawem rozpoczęła się prelekcja. Dzięki niej mieliśmy okazję bliżej poznać gatunki filmowe, a także dowiedzieć się wiele na temat historii kina. Szczególnie dokładnie przyjrzeliśmy się najmłodszej odmianie dramatu- komedii. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili jej losy, począwszy od narodzin, a na współczesnych odmianach skończywszy.
Film okazał się równie ciekawy. Był to amerykański komediodramat noszący tytuł „Królowie lata” (ang. „Kings of summer”). Opowiadał on historię Joe’go, Patricka i Biaggio, którzy skończyli już piętnaście lat i mieli stanowczo dosyć okazywania posłuszeństwa rodzicom. Przyrzekli sobie, że tego lata staną się mężczyznami. By zrealizować swój cel postawili uciec z domu, wybudować leśną siedzibę i zamienić nadchodzące wakacje w najwspanialszy okres ich życia. Plan częściowo się udał, chłopcy bawili się fantastycznie i stopniowo stawali się niezależni. Wszystko uległo zmianie, gdy do ich siedziby wkroczyła Kelly- wspólny obiekt westchnień Joe’go i Patricka. Chłopcy po kilku dramatycznych wydarzeniach potrafili jednak dojść do porozumienia, naprawić swoje błędy i wrócić do rodziców. Film podobał się wszystkim, gra aktorska nie pozostawiała nic do zarzucenia, a dialogi nieraz doprowadzały nas do śmiechu. 
Kolejnym punktem wycieczki była kręgielnia znajdująca się w Galerii „Rosa”. Żeby przystąpić do gry, musieliśmy założyć specjalne buty z białą podeszwą. Każdy mógł wybrać sobie odpowiednią pod względem ciężaru bilę, a tym samym zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo. Gra w kręgle jednym szła lepiej, drugim gorzej, ale wszyscy bawili się doskonale. Po godzinie emocjonującej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Mieliśmy okazję na własne oczy przekonać się, że bowling to zarówno forma rekreacji, jak i świetna rozrywka.
Ostatnim etapem naszej wycieczki był posiłek w Galerii Słonecznej. Opiekunowie pozostawili nam swobodę w kwestii wyboru lokalu gastronomicznego. Po niespełna godzinie wróciliśmy do autobusu. Podczas podróży wymienialiśmy się spostrzeżeniami na temat filmu i wspominaliśmy jego najlepsze momenty. Około godziny dziewiętnastej dotarliśmy do Ciepielowa. Byliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Wycieczka bardzo nam się podobała. Dziękujemy opiekunom za jej zorganizowanie.

krolowie_lata


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
154
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019