Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Egzamin Gimnazjalny

Tak, tak, egzamin gimnazjalny klas III stał się faktem. W dniach 21- 23 kwietnia 2015 roku najstarszym uczniom w szkole przyszło się zmierzyć z arkuszami egzaminacyjnymi sprawdzającymi ich wiedzę. Podobnie jak w latach ubiegłych zadania pogrupowane zostały w trzech blokach tematycznych: humanistycznym, matematyczno-przyrodniczym i obejmującym język obcy.
Na starcie młodzież rozwiązywała zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie. Tego dnia musieli wskazać m.in. czy piramida Cheopsa jest starsza od greckiego Akropolu, natomiast na podstawie tekstu źródłowego ustalić, gdzie mieszkali starożytni Sumerowie. Konieczne stało się zaznaczenie na mapie Babilonu, chronologiczne określenie czasu powstania historycznych budowli czy udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące uchwalania ustaw w Polsce.
O godzinie 11.00 rozpoczęli pisanie egzaminu z języka polskiego. W tym roku uczniom przyszło zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi „Dziadów”, krótsza forma pisemna dotyczyła celebrytów, natomiast dłuższą formą było opowiadanie o podróży, podczas której wydarzyło się coś, co sprawiło, że ktoś stał się sławny.
22 kwietnia młodzież przystąpiła do drugiego dnia egzaminacyjnego maratonu. Do rozwiązania otrzymali najpierw zestawy z przedmiotów przyrodniczych, następnie sprawdzali swoją wiedzę matematyczną. Zadania z geometrii, obliczanie pola figury, określenie prawidłowej wagi gałki lodów, czy obliczenie wymiarów pociętego pudełka - to przykłady poleceń, które w opinii uczniów nie należały do najłatwiejszych.
Ostatniego dnia trzecioklasiści sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności językowe. W tym roku po raz pierwszy w historii szkoły jedna uczennica zdawała egzamin z języka niemieckiego, pozostali z języka angielskiego.
Trzydniowy obowiązkowy egzamin dobiegł końca. Sprawdzał nie tylko wiedzę, ale także rozumowanie, wyciąganie wniosków, korzystanie z podanych informacji, kojarzenie faktów i wydarzeń. Za wszystkich razem i każdego z osobna trzymamy kciuki. Oby ogromny wysiłek, poprzedzony godzinami powtórek i ćwiczeń, przyniósł oczekiwane wyniki. 

egzaminy02
egzaminy03 egzaminy04 egzaminy01


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
123
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019