Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


10 rocznica śmierci Jana Pawła II

Minęło już 10 lat, odkąd Jan Paweł II powrócił do „Domu Ojca”. W związku z tą rocznicą odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy II b pod kierunkiem p. Bożeny Kosior.
Młodzież w swojej prezentacji słowno - muzycznej przypomniała, w jaki sposób Św. Jan Paweł II, dziś nazywanym Wielkim zmienił oblicze tego świata.  Dokonywał tego każdego dnia swoją osobą, słowem, podróżami, miłością do każdego człowieka. Był to Papież, jakiego jeszcze w dziejach Kościoła nie było. Pochodził z naszego kraju, dlatego też Polska została szczególnie wyróżniona i wybrana przez Boga.
Podczas apelu przywołano przykłady świadczące o tym, że Św. Jan Paweł II był Papieżem pokoju, wielkim pielgrzymem, teologiem, przyjacielem dzieci i każdego człowieka, a także uosobieniem skromności i pokory. Jednocześnie umiał przebaczać i prosić o wybaczenie, radował się i pokornie znosił cierpienie, modlił się i uczył rozmodlenie, śpiewał i pochylał się nad chorymi, podróżował i pisał książki. Jego modlitwa, myśli i miłość ogarniała jednocześnie cały świat.
Jesteśmy dumni, że nasze gimnazjum wybrało sobie tak wspaniałego Patrona.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
496
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019