Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?”

Do jednych z najważniejszych zadań szkoły na III etapie edukacyjnym należy kształcenie umiejętności posługiwania się językiem polskim. Istotną częścią egzaminu gimnazjalnego jest sprawdzenie wiedzy o języku i umiejętności posługiwania się nim. Aby wspomagać rozwój zainteresowań uczniów i jednocześnie podnosić ich świadomość językową, nauczyciele PG w Ciepielowie po raz kolejny zorganizowali konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?”. 
W tegorocznej edycji wzięło udział 37 uczniów – reprezentantów klas I, II i III. Zmagania młodzieży miały miejsce 25 lutego 2015 roku i polegały na rozwiązaniu testu, który zawierał pytania otwarte i zamknięte. Pytania konkursowe miały na celu  sprawdzenie opanowania warsztatu językowego uczniów, umiejętności poprawnego użycia utartych zwrotów i sformułowań, odnosiły się do synonimii leksykalnej i składniowej, frazeologii, a także do zagadnień z ortografii i interpunkcji.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Anna Marek, p. Danuta Wiktorowska, p. Marta Balcerowska i p. Jadwiga Broda. Po skrupulatnym sprawdzeniu prac, przydzieleniu i podliczeniu punktów, jury  wyłoniło zwycięzców.

W gronie uczniów klas I najlepsze wyniki i czołowe miejsca zdobyły:
Julia Wiktorowska – I miejsce,
Izabela Lasek – II miejsce,
Olga Rozwadowska – III miejsce.

Najlepszy wynik (w kategorii klas II) uzyskała Aleksandra Gębka,
II miejsce zajęła Katarzyna Wojciechowska,
III miejsce przypadło Weronice Skoczylas.

Wśród trzecioklasistów triumfowała Sandra Garbarczyk,
tuż za nią była Karolina Siepietowska,
na III miejscu znalazła się Patrycja Pawelczyk.

13 marca 2015 roku podczas apelu szkolnego uhonorowano gimnazjalnych mistrzów poprawnej polszczyzny. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, które ufundował Samorząd Uczniowski.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3313
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019