Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


 Pierwszy Dzień Wiosny

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował klasowe „potyczki”. Zaplanowane konkurencje pozwoliły wyłonić zwycięską klasę, która swoją postawą, zaangażowaniem i pomysłowością właśnie w ten sposób zechciała uczcić to popularne święto. Wbrew dotychczasowym zwyczajom młodzież zdecydowała się pozostać w szkole, by popularnie obchodzone święto – Dzień Wagarowicza spędzić nie poza szkołą, ale właśnie w niej, uczestniczyć w zabawie oraz wziąć udział w zaplanowanych zadaniach konkursowych.
Punktacji podlegała obecność uczniów w szkole. Największą frekwencją wykazała się klasa Ic i to ona dostała 10 punktów. Drugie miejsce zajęła klasa Ib, a trzecie Ia. Kolejne punkty przyznano za ilość osób w klasie, które w danym dniu posiadały widoczny element związany z wiosną. W tej konkurencji aż cztery klasy (Ib, IIb, IIIa i IIIb) uzyskały maksymalną ilość punktów, ponieważ wszyscy uczniowie zadbali o to, by wizerunek ich klasy był ponad wszystko wiosenny.
Następnym zadaniem było wykonanie zdjęcia w wiosennej scenerii. Zwycięzcą została klasa Ic, której zdjęcie zostało ocenione najwyżej. Bardzo podobała się też fotografia klasy IIb oraz Ia i te klasy zajęły kolejne dwa miejsca.
W konkursie na Eko-Marzannę wygrała klasa IIa, której kukła była wykonana estetycznie i z wielu różnorodnych materiałów. Na pochwałę zasługują też Marzanny klasy IIb oraz Ia – uczniowie tych klas zaangażowali się w wykonanie tego zadania i zostali nagrodzeni wysoką punktacją.
Wiele emocji towarzyszyło konkursowi karaoke. Klasy losowały tytuł piosenki tuż przed występem, a następnie prezentowały utwór przed całą społecznością szkolną. Najwyższe noty zebrała klasa IIIa, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru zespołu Kombi pod tytułem „Słodkiego miłego życia”. Kolejne miejsce zajęła klasa Ic z piosenką „Chłopaki nie płaczą” grupy T. Love. Trzecie miejsce i siedem punktów otrzymała klasa IIIb, która zaprezentowała utwór „Co ty tutaj robisz?” Elektrycznych Gitar.
Najbardziej ekscytujące okazały się zawody sportowe. Przedstawiciele klas rywalizowali w następujących konkurencjach: tor przeszkód, skoki w workach, slalom z piłką nożną, rzuty piłką do kosza. Gorący doping publiczności sprawił, że emocje sięgnęły zenitu. Najlepsze w tej kategorii okazały się dwie klasy trzecie. Klasa Ia zajęła drugie miejsce, a na trzecim uplasowały się klasy Ic i IIb.
Po podsumowaniu wszystkich punktów wyniki są następujące:
I miejsce (44 punkty) klasa Ic i IIIa
II miejsce (42 punkty) klasa IIIb
III miejsce (41 punktów) klasa IIb
Zwycięskie klasy otrzymały dofinansowanie do imprezy klasowej w wysokości 200 zł, 100zł i 50 zł.
Po zakończonych rozgrywkach uczniowie wraz z nauczycielami udali się na paradę z Marzannami Przechodnie z zaciekawieniem przyglądali się barwnemu korowodowi. Po powrocie na plac szkolny kukły zostały „zdemontowane”, a materiały użyte do ich wykonania trafiły do odpowiednich worków na śmieci.
Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju, włączając w pracę i zabawę wychowawców. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair – play i co najważniejsze spędzili ten dzień w szkole, nie na wagarach.

I._IC II._IIB III._IA IV._IIIB
V._IIIA VI._IB VII._IIA wiosna01
wiosna02 wiosna03 wiosna04 wiosna05
wiosna06 wiosna07 wiosna08 wiosna09
wiosna10 wiosna11 wiosna12 wiosna13
wiosna14 wiosna15 wiosna16 wiosna17
wiosna18 wiosna19 wiosna20 wiosna21« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
225
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019