Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Pokaz nadludzkich możliwości

We wtorek 24 lutego 2015 roku odbył się niecodzienny pokaz sportowo - profilaktyczno – wychowawczy pt. „Możliwości organizmu ludzkiego”. Osobą, która przyjęła zaproszenie i przyjechała na spotkanie z młodzieżą był siedmiokrotny rekordzista Guinessa, były żołnierz sił specjalnych, światowej sławy Mistrz Karate – Do - Black Kombat, szkolony przez SPECNAZ snajper i zwiadowca – tak w kilku słowach można przedstawić Jurija Ziniewicza – naszego gościa, zwanego „Człowiekiem Rekordem”.
Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele Urzędu Gminy, podczas trwającego ponad 90 minut spotkania, mogli przekonać się i utwierdzić w przekonaniu, że przydomek nadany mistrzowi to nie przypadek, bowiem prezentowane umiejętności świadczyły o nadludzkiej, niewytłumaczalnej sile tego niepozornie wyglądającego człowieka. Każda minuta pokazu dawkowała widzom niesamowite przeżycia - za sprawą zapierających dech w piersiach akrobacji, których człowiek przeciętny nie byłby w stanie wykonać. Obserwatorzy tego widowiskowego występu mieli okazję zobaczyć, jak Jurij stąpa po rozbitym szkle, leży na kilkudziesięciu ostrych gwoździach, wygina twardy, stalowy pręt. Uczniowie podziwiali moment, kiedy nasz gość stąpał boso po rozbitym szkle, trzymając na rękach jedną z nauczycielek. Z zapartym tchem oglądali kaskaderski wyczyn Białorusina, który leżał na potłuczonym szkle i bez problemu utrzymał na swojej klatce piersiowej ciężar 10 dorosłych osób, których łączna waga wyniosła ponad 800 kilogramów. Żywe zainteresowanie wzbudziło wchodzenie po „schodach” skonstruowanych z ostrych, samurajskich katan i zeskoczenie z wysokości około 1 metra na „szklany dywanik”.  
Publiczność zgromadzona na sali gimnastycznej z niedowierzaniem obserwowała poczynania tego utytułowanego sportowca. Nie mogąc znaleźć racjonalnego wytłumaczenia dla spektakularnych wyczynów mistrza, wielu uczniów zadawało pytania, które pozwoliły wyjaśnić, w czym tkwi siła i wytrzymałość tego zwykłego „śmiertelnika”. Tajemnica niebywałych umiejętności według Jurija wypływa z połączenia sił natury, kosmosu i Boga. Mistrz udowodnił, że dzięki koncentracji umysłu, a także umiejętności panowania nad fizyczną stroną swojego organizmu człowiek może dokonać rzeczy niemożliwych. Podczas spotkania przekazał młodym ludziom wiele cennych rad i wskazówek. Podkreślił, że prawdziwe sztuki walki to nie łamanie desek, efektowne kopnięcia, to cała filozofia za-zen, dzięki której natura i Bóg pozwalają człowiekowi osiągnąć to, co niemożliwe. Przekonał, że na szczyt możliwości trzeba wspinać się sukcesywnie poprzez pracę, żyć w zgodzie ze swoimi marzeniami i samym sobą, a w życiu kierować się szczerością i honorem. Rekordzista wielokrotnie podkreślał, że realizacja wielu stawianych przed sobą celów jest możliwa dzięki zdrowemu stylowi życia, bez jakichkolwiek używek. Mamy nadzieję, że spotkanie profilaktyczne będzie zachętą do doskonalenia siebie, dbania o swoje zdrowie i życia z dala od nałogów.
Niecodzienna lekcja, w której uczestniczyli uczniowie ze szkół z terenu gminy Ciepielów została zorganizowana ze środków Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zwalczania Narkomanii działającej przy Urzędzie Gminy w Ciepielowie.

pokazlm01 pokazlm02 pokazlm03 pokazlm04 pokazlm04
pokazlm05 pokazlm10 pokazlm07 pokazlm08
pokazlm09 pokazlm06
pokazlm11 pokazlm12
pokazlm13
pokazlm14 pokazlm15 pokazlm16
pokazlm17
pokazlm18
pokazlm19
pokazlm20
pokazlm21
pokazlm22
pokazlm23
pokazlm24
pokazlm25
pokazlm26
pokazlm27
pokazlm28
pokazlm29
pokazlm30
pokazlm31
pokazlm32


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3229
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019