Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności

Wigilia szkolna

Jest taki dzień w roku, kiedy do ludzi dociera wyjątkowo wyraźnie myśl, że stanowią rodzinę, kiedy każdy przeżywa taką „chwilę osobliwą”, w której czuje się wszystkim bliski. Dzień wigilijny, kiedy to Bóg stał się człowiekiem i znalazł się wśród nas. Tę Bożą radość odczuć mogliśmy podczas ogólnoszkolnej Wigilii, którą podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowano na sali gimnastycznej. To ostatnie przed Świętami Bożego Narodzenia spotkanie całej społeczności szkolnej odbyło się 20 grudnia 2014 roku, przy przepięknie wyglądających, zastawionych stołach, w blasku świątecznych ozdób, urokliwej dekoracji i zapachu choinek. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Elżbieta Giemza, która złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia świąteczne. Łamanie się opłatkiem przypomniało, że poza zwykłym porządkiem życia, w którym istnieje niezgoda, jest jeszcze inny świat. Świat wyrozumiałości i przebaczenia. Gest łamania się opłatkiem oznacza, bowiem dzielenie się chlebem, dobrocią i miłością Boga.
Z tradycją bożonarodzeniową nieodłącznie związane są jasełka. W tym roku przygotowali je uczniowie klas I i II pod kierunkiem Pani Bożeny Kosior i Pani Małgorzaty Kominek. Społeczność szkolna obejrzała również oryginalną inscenizację, którą pod czujnym okiem Pani Ilony Wosztyl – Bawarskiej przygotowali wychowankowie klasy III a. Prezentacjom młodzieży towarzyszyły dźwięki polskiej kolędy, pełnej rzewności, czułości i zadumy.
Tego dnia młodzież i nauczyciele usiedli do stołu, by spożyć wigilijne potrawy. Ich przygotowaniem zajęli się uczniowie, nieoceniona okazała się także pomoc pań z kuchni. Wieczerzy towarzyszyły wspólne rozmowy w gronie koleżanek i kolegów.
Zaangażowanie wielu osób sprawiło, że wszyscy będą miło wspominać ten przedświąteczny czas. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Marzeny Nowakowskiej, która jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmieniła naszą salę gimnastyczną i nadała jej niepowtarzalny, magiczny wygląd. Pomocy i wsparcia udzielili nauczyciele wychowania fizycznego – Pan Krzysztof Balcerowski, Pan Piotr Siebyła i Pan Mirosław Czapka. Słowa uznania kierujemy w stronę wszystkich wychowawców, którzy tego dnia wraz ze swoimi wychowankami przygotowywali wigilijne stoły.
I tak oto Wigilia dobiegła końca. Uczniowie i nauczyciele udali się na zasłużoną przerwę świąteczną, aby wrócić w Nowym Roku 2015 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.

wigilia01 wigilia02 wigilia03 wigilia04
wigilia05 wigilia06 wigilia07 wigilia08
wigilia09 wigilia10 wigilia11 wigilia13
wigilia14 wigilia15 wigilia16 wigilia17
wigilia18 wigilia19 wigilia20 wigilia21
wigilia22 wigilia23 wigilia24 wigilia25


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
742
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019