Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Góra grosza usypana

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła wzięła udział w XV edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza". Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, było zebranie funduszy na następujące programy pomocy: pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, pomoc dla Domów dla Dzieci (Domów powstałych w wyniku przekształcenia dużych domów dziecka), pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo– wychowawczych, tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka, programy szkoleń rodzin zastępczych i adaptacyjnych, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych realizujących nowatorskie programy wychowawcze, programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej.
Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę swoich rówieśników i włączyli się w tę akcję. Zgodnie z tradycyjnym powiedzeniem "Ziarnko do ziarnka..." wszystkie klasy przez okres dwóch tygodni zbierały monety. Jedno-, dwu-, pięcio-, dziesięcio-, dwudziesto- i pięćdziesięciogroszowe bilony utworzyły niezłą monetową górkę, dając szkolnym skarbnikom pracę na kilka godzin przy ich przeliczaniu.
Większość klas wykazała się ogromnym sercem, dzięki czemu w naszej szkole udało się zebrać 267,32zł.
Najwięcej pieniędzy zebrała klasa III - 72,63zł. Nieco miej grosików, bo 70,96zł, zgromadziła klasa I c. Trzecie miejsce zajęła klasa II b z kwotą 50,23 zł. Wzorem ubiegłego roku zwycięzcy mogą skorzystać z dnia lub lekcji bez pytania.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję. Pamiętajmy: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

gora_groszai01 gora_groszai02 gora_groszai03 gora_groszai04


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
65
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019