Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności

"Hobbit. Bitwa Pięciu Armii" – niezwykły świat fantasy

8 stycznia 2015 roku pani Jadwiga Broda – nauczycielka języka polskiego zorganizowała wyjazd do kina Helios w Radomiu na film w reżyserii Pitera Jacksona pt. Hobbit. Bitwa Pięciu Armii”. To już trzecia część trylogii będącej adaptacją powieści J. R. R. Tolkiena. W świat wyobraźni autora i reżysera wyruszyło 43 gimnazjalistów z klasy IIIa, IIIb, IIb i Ia.
Podczas trwającego prawie dwie godziny seansu wielbiciele fantasy odwiedzili miasto na jeziorze Erebor, doświadczyli niszczącego ataku smoka Smauga oraz przeżywali widowiskową i pełną grozy bitwę pięciu armii: ludzi, krasnoludów, elfów oraz goblinów i wargów.
Film zachwycił dbałością o szczegóły kostiumów, bitew, krajobrazu. Interesująca była również kreacja postaci, w które między innymi wcielili się: Jan McKellen, jako Gandalf Szary, Martin Freeman – Bilbo Baggins, Richard armitage – Thorin Dębowa Tarcza.  Urzekły również efekty dźwiękowe i muzyka.
Peter Jackson po raz kolejny udowodnił, jak bliska jest mu literatura J.R.R. Tolkiena. Zachęcamy do obejrzenia, tym bardziej, że jest to ostatnia część adaptacji książki „Hobbit”.

hobbit1


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
172
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019