Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Na Mikołaja czekają wszyscy!

Mikołajki są bardzo znanym i powszechnie lubianym świętem obchodzonym w całej Polsce 6 grudnia. Zwyczaj obdarowywania swoich bliskich drobnymi upominkami przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych w dwudziestym wieku. W nocy z 5 na 6 grudnia prezenty wkłada się do butów, pod poduszki, a według starej, amerykańskiej tradycji do świątecznych skarpet zawieszonych na kominku lub obok łóżka. Święto to obchodzimy na cześć świętego Mikołaja z Miry - szlachetnego i pobożnego biskupa, który cały swój dobytek przeznaczył na pomoc dla potrzebujących. Mikołajki wprowadzają nas w radosną, przedświąteczną atmosferę i pozwalają uszczęśliwiać innych.
Uczniowie naszej szkoły również starają się podtrzymywać tę tradycję. W tym roku Mikołaj wraz z dwoma Śnieżynkami zapukał do drzwi każdej ze szkolnych sal i obdarował hojnie uczniów oraz nauczycieli cukierkami zapakowanymi w kolorowe, lśniące sreberka. Przedsięwzięcie to było na pewno dość wyczerpujące, ale nasz Święty sprostał zdaniu i świetnie zrealizował swoją misję, a „słodkie niespodzianki” sprawiły wiele radości.
Nie dało się nie zauważyć, że w tym dniu większość uczniów oprócz tornistrów nosiła także kolorowe torebki z drobnymi upominkami w środku, otrzymane w trakcie klasowego spotkania. Najczęściej znajdowały się w nich słodycze, zabawki, figurki bądź perfumy.
Klasy pierwsze z okazji Mikołajek pojechały na wycieczkę do radomskiego „Multikina”. Wrażeń, więc nie brakowało, a radość z otrzymanych upominków zagościła na twarzach wszystkich obdarowanych. Oby w przyszłym roku Mikołaj okazał się równie hojny!

mikolajki01 mikolajki02 mikolajki03 mikolajki04
mikolajki05 mikolajki06 mikolajki07 mikolajki08


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
23546
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019