Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


V Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

„Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo.
Zwyciężyć i spocząć na laurach, to klęska”

Słowa Józefa Piłsudskiego stały się hasłem towarzyszącym tegorocznemu Konkursowi Poezji i Pieśni Patriotycznej, który został zorganizowany w PG w Ciepielowie z okazji 96 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. To coroczne święto jest okazją do głębokiej refleksji nad bolesnymi losami naszej Ojczyzny, ale także nad  tym, w jaki sposób współcześnie żyjący pielęgnują wolność, o którą walczyli ich przodkowie.
Do udziału w piątym, jubileuszowym konkursie zostali zaproszeni uczniowie ze szkoły podstawowej w Ciepielowie i Bąkowej oraz z gimnazjum w Ciepielowie. Na zaproszenie odpowiedziało 69 uczniów, którzy 12 listopada 2014 zjawili się w murach naszej szkoły, by stanąć w szranki o tytuł najlepszego recytatora i wykonawcy pieśni patriotycznej.
Przesłuchania finałowe rozpoczęły się o godzinie 8.00. Recytatorów oceniała komisja w składzie: p. Władysław Bajkowski, p. Marta Balcerowska, p. Jadwiga Broda, p. Ewa Sulima, natomiast prezentacje muzyczne punktowali: p. Anna Marek, p. Katarzyna Kosno, p. Kazimierz Niedziela oraz p. Małgorzata Skoczylas – Sokół.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisje udały się na naradę. Wspólne konsultacje, wymiana opinii, a przede wszystkim punktacja przydzielona przez każdego jurora, to wszystko pomogło podjąć obiektywną decyzję o tym, kto zasługuje na najwyższe miejsca na podium.
O godzinie 12.30 pani dyrektor Elżbieta Giemza dokonała uroczystego podsumowania konkursu, a towarzyszący jej Wójt Gminy Ciepielów – p. Artur Szewczyk uhonorował zwycięzców statuetkami i dyplomami. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

W kategorii pieśń patriotyczna:

Szkoła Podstawowa
Laureat - Górska Izabela  PSP w Ciepielowie
I miejsce - Fabiszewska Patrycja  PSP w Ciepielowie
II miejsce - Grandos Zofia  PSP w Ciepielowie
III miejsce - Korczak Natalia  PSP w Ciepielowie
Wyróżnienie - Zespół wokalny w składzie: Jeruzal Iza, Chmielewska Natalia, Bębenek Erwina, Chrząszcz Aleksandra, Zięba Ewa  PSP w Bąkowej
Wyróżnienie - Siwiec Aleksandra  PSP w Ciepielowie

Gimnazjum
Laureat - Zespół w składzie: Kwiecień Martyna, Siwierska Emilia, Giemza Monika, Pastuszka Aleksandra, Drąg Weronika, Gębka Aleksandra, Skoczylas Weronika, Wiśnios Edyta, Sulima Agnieszka, Wojciechowska Katarzyna, Kramek Wiktoria, Siwiec Natalia, Hyścińska Milena, Walczyk Angelika, Drąg Izabela, Nowotnik Justyna  PG w Ciepielowie
I miejsce - Kwiecień Martyna  PG w Ciepielowie
II miejsce - Tracz Zuzanna  PG w Ciepielowie
III miejsce - Zespół wokalny w składzie: Tracz Zuzanna, Boniecka Kamila, Wiktorowska Julia, Standowicz Ewelina  PG w Ciepielowie
Wyróżnienie - Sulima Grzegorz  PG w Ciepielowie
Wyróżnienie - Gajek Anita  PG w Ciepielowie

W kategorii poezja patriotyczna:


Szkoła Podstawowa
Laureat - Boniecka Oliwia  PSP Ciepielów
I miejsce - Nachyła Hubert  PSP Bąkowa
II miejsce - Szewczyk Monika  PSP Ciepielów
III miejsce - Wnuk Ilona  PSP Ciepielów
Wyróżnienie - Chmielewska Natalia  PSP Bąkowa
Wyróżnienie - Mężyk Julia  PSP Ciepielów

Gimnazjum
Laureat - Wiktorowska Julia  PG w Ciepielowie
I miejsce - Giemza Monika  PG w Ciepielowie
II miejsce - Kapciak Julia  PG w Ciepielowie
III miejsce - Gębka Aleksandra  PG w Ciepielowie
Wyróżnienie - Pietrzyk  Jakub  PG w Ciepielowie
Wyróżnienie - Rozwadowska Olga  PG w Ciepielowie

W dalszej części uroczystości młodzież PG w Ciepielowie podziękowała przedstawicielom Urzędu Gminy w Ciepielowie za objęcie patronatem V Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej i ufundowanie nagród dla zwycięzców. Uczniowie skierowali również wyrazy wdzięczności do członków komisji oceniających tegoroczne prezentacje.
Około godziny 13.00 społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wysłuchali Koncertu Galowego. O marzeniu wielu pokoleń Polaków i trudnej drodze do upragnionej wolności opowiedzieli konferansjerzy: Izabela Drąg i Przemysław Zięba. Uzupełnieniem ich komentarza historycznego były wiersze i pieśni patriotyczne w wykonaniu laureatów i zdobywców miejsc od I do III.
Po raz kolejny młodzi wykonawcy przekonali nas o tym, że słowo Ojczyzna nie powinno być pusto brzmiącym słowem. Powinno wiązać się z  wartościami, które są ważne dla wspólnego, społecznego życia. Nie wystarczy bowiem pięknie mówić o Polsce, należy każdego dnia dawać świadectwo przywiązania do tych wartości, które przed ponad 90 laty wybrali nasi przodkowie.
Dziękujemy organizatorom (p. Marcie Balcerowskiej,  p. Annie Marek, p. Marzenie Nowakowskiej), nauczycielom przygotowującym dzieci i młodzież (p. Małgorzacie Kominek, p. Danucie Wiktorowskiej, p. Jadwidze Brodzie, p. Ewie Sulimie, p. Agnieszce Stępień, p. Annie Kozieł, p. Agnieszce Rolnik) za współpracę, zaangażowanie, kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia, budzenie zainteresowań przeszłością naszego narodu oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów. 

11_listopada01
11_listopada02
11_listopada03
11_listopada04
11_listopada05
11_listopada06
11_listopada07
11_listopada08
11_listopada10
11_listopada11
11_listopada12
11_listopada13
11_listopada14
11_listopada15
11_listopada16
11_listopada17
11_listopada18
11_listopada19
11_listopada21


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3517
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019