Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.

W dniu 31 października 2014 roku odbył się apel przygotowany przez p. Bożenę Kosior i uczniów klasy IIB w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych.
Każdy z nas pragnie szczęścia. Ziemskie szczęście jest przemijające i kończy się wraz ze śmiercią. Uczniowie przypomnieli więc, co robić, jak żyć, aby zasłużyć sobie na świętość i kiedyś osiągnąć szczęście wieczne w niebie.
Oprócz świętych są tacy, którzy odeszli, ale nie dostąpili łaski przebywania blisko Stwórcy. Im poświęcony jest drugi listopada – Dzień Zadusznych.  Uczniowie zachęcili do refleksji nad własnym życiem, które kiedyś będzie miało swój ziemski kres. Ci, którzy odeszli, mieli tak samo jak my swoje radości i zmartwienia, też kochali i gniewali się. Dlatego uczniowie zwrócili uwagę na okazywanie szacunku wobec rodziców, nauczycieli, bliskich nam osób. Uświadamiali, by iść przez życie, czyniąc dobro, kochać ludzi, pomagać bliskim, aby kiedyś wejść do nieba z wieńcem zasług zdobytych na ziemi.
Po występie młodzieży, głos zabrała pani wicedyrektor Aneta Rozwadowska, która podziękowała uczniom za przygotowanie apelu. Przypomniała również o corocznej   akcji „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”. Podobnie jak w latach ubiegłych, delegacja uczniów i nauczycieli udała się na okoliczne cmentarze, by zapalić symboliczne znicze na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty,  mogiłach wojennych bohaterów. Uczniowie w cichej modlitwie oddali cześć ludziom szczególnie zasłużonym dla ziemi ciepielowskiej. Na grobach ustawiono zapalone znicze opatrzone dedykacją.
Odwiedzając miejsca pochówku, wysłuchując  informacji o zmarłych, młodzież dała wyraz temu, że nie umiera ten, kto zostaje w sercach i pamięci żywych.

znicz01 znicz02 znicz03 znicz04

« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
374
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019