Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Dnia 2 czerwca 2014 roku uczniowie klas II prezentowali społeczności naszej szkoły dwa projekty: matematyczny i chemiczny. Klasa IIa prowadziła długotrwałe badania w szkolnym laboratorium pod czujnym okiem i nadzorem pani Ilony Wosztyl - Bawarskiej. Projekt „Poczuj chemię do chemii” miał na celu pokazać młodzieży, że chemia to nie tylko morze trudnych wzorów i symboli, ale głównie dobra zabawa. Miał także wyjaśnić innym uczniom, że nauka chemii może być fajna i fascynująca. Głośne wybuchy, kolorowe płomienie i samozapłon to tylko niektóre z atrakcji, jakie mogliśmy zobaczyć podczas pokazów.
Występ zaczynał się częścią doświadczalną. Kolejność doświadczeń zaprezentowanych przez uczniów klasy IIa: „Zielony smok”, „Pasta dla słonia”, „Świeca dymna”, „Zimny płomień”, „Chemiczna zapałka”, „Niebezpieczny kret’’, „Ryczący miś”.
Eksperymenty były bardzo widowiskowe, a oglądającym najbardziej spodobały się Zielony smok oraz Świeca dymna. Duże zaskoczenie wywołało również doświadczenie z kretem w wyniku którego uczniowie otrzymali wodór.
Warto zaznaczyć, że doświadczeniom trwającym czasem zaledwie ułamek sekundy towarzyszyły bardzo długie i staranne przygotowania ciągnące się wiele tygodni. Po długich aplauzach było jednak widać, że trud się opłacił.
Następnie klasa II a pokazała prezentację multimedialną o sławnych chemikach z Polski i świata, która przedstawiała ich biografie oraz dokonania, dzięki którym zapisali się na kartach historii chemii. Po prezentacji multimedialnej wyświetlony został film. Przedstawiał on śmieszne scenki z życia chemików i również został nagrodzony brawami.
Nie należy zapomnieć o sali, której ściany zdobiły piękne, kolorowe plakaty wykonane przez uczniów klasy IIa.
Projekt przypadł oglądającym do gustu, co można było poznać po licznych brawach zebranych przez klasę IIa. Na pewno wielu uczniów po tym przedstawieniu zmieni swoje podejście do chemii.

projekt_klas_II_chemia_14_01 projekt_klas_II_chemia_14_02 projekt_klas_II_chemia_14_03 projekt_klas_II_chemia_14_04
projekt_klas_II_chemia_14_05 projekt_klas_II_chemia_14_06 projekt_klas_II_chemia_14_07 projekt_klas_II_chemia_14_08
projekt_klas_II_chemia_14_09
projekt_klas_II_chemia_14_10
projekt_klas_II_chemia_14_11
projekt_klas_II_chemia_14_12
projekt_klas_II_chemia_14_13
projekt_klas_II_chemia_14_14
projekt_klas_II_chemia_14_15
projekt_klas_II_chemia_14_16


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
23460
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019