Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


„Dlaczego milczeliście”?

Ten spektakl profilaktyczny, w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru „Kurtyna”, obejrzała młodzież naszego gimnazjum 31 marca 2014 roku. Głównym tematem poruszonym w przedstawieniu było zwrócenie uwagi na problem społeczny – przyzwolenia i tolerancji dla zjawiska patologii alkoholowej.
Dwoje aktorów opowiedziało o losach grupy uczniów szkoły ponadpodstawowej, trenujących w małym klubie sportowym. Przed młodymi ludźmi otwierają się drzwi do kariery - właśnie otrzymali propozycję startu w krajowych zawodach. Postanawiają wykorzystać tę szansę.
Z aktorskiego dialogu dowidzieliśmy się, jak wyglądało kilka ostatnich dni, które kończyły okres intensywnych przygotowań do upragnionego wyjazdu. Drogę do wymarzonego celu niweczy tragiczne wydarzenie – wypadek samochodowy. Sprawcą okazał się pijany kierowca – rodzic jednej z ofiar. Nieodpowiedzialna postawa kierowcy przyczyniła się do śmierci wszystkich nastoletnich sportowców.
Spektakl piętnował obłudę, hipokryzję, tchórzliwy brak sprzeciwu, bezkarną presję i psychiczną przemoc, przerzucanie odpowiedzialności i społeczną zmowę w ukrywaniu namacalnych dowodów patologii. Odkrył przed widzami prawdę o tym, że żadne działanie profilaktyczne nie jest skuteczne, jeśli brakuje współpracy i zrozumienia dla wagi tego problemu przez osoby fundamentalnie związane z losem młodych ludzi – ich rodziców.
Przekaz aktorski został bardzo pozytywnie odebrany, zrobił ogromne wrażenie na naszej młodzieży.

dlaczego_milczeliscie_14_1 dlaczego_milczeliscie_14_2 dlaczego_milczeliscie_14_3 dlaczego_milczeliscie_14_4


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
382
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019