Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Aleksandra Gębka i Sandra Garbarczyk - finalistkami Konkursu Matematycznego PANGEA

Dwie uczennice: Aleksandra Gębka (kl.Ib) oraz Sandra Garbarczyk (kl.IIb) znalazły się w gronie 500 gimnazjalistów z całej Polski, zakwalifikowanych do finału Konkursu Matematycznego PANGEA. Miejsce w finale zagwarantował im wynik, jaki uzyskały podczas pierwszego etapu konkursu. W styczniu 2014 roku, razem z kilkunastoma uczniami naszej szkoły, rozwiązywały zadania nadesłane przez organizatora - Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Wiadomości i umiejętności dziewcząt były tak duże, że rozwiązanie zadań konkursowych nie przysporzyło im większych problemów, a uzyskana liczba punktów, otworzyła im drogę do kolejnego etapu.
28 marca 2014 roku reprezentantki naszej szkoły, podczas finału w Warszawie, rozwiązywały test, w którym znalazło się 30 zadań pogrupowanych w następujący sposób: zadania 1-10 są za trzy punkty, 11-20 są za cztery punkty, 21-30 są za pięć punktów.
Zakwalifikowanie się dziewcząt do tego etapu jest dużym wyróżnieniem zarówno dla nich, jak i nauczycielek matematyki: p. Katarzyny Siebyły i p. Aliny Nizińskiej, które na co dzień, z ogromnym zaangażowaniem rozwijają pasję i zamiłowanie do „królowej wszystkich nauk”.
Za nasze finalistki trzymamy mocno kciuki i czekamy na wyniki etapu finałowego, które poznamy 14 kwietnia.

pangea14_1 pangea14_2


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
23785
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019