Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Spotkania z psychologiem

Młodym ludziom niełatwo sprostać wysokim wymaganiom, jakie często stawia przed nimi życie. Kłopoty w szkole, niewłaściwe relacje z rówieśnikami, pierwsze zawody miłosne, problemy natury rodzinnej są powodem stresu, depresji czy też działań destrukcyjnych wśród młodzieży. Nastolatki nie zawsze potrafią poradzić sobie z tak poważnymi problemami.
Z myślą o naszych wychowankach zorganizowano w każdej klasie spotkania z psychologiem – panem Andrzejem Kułakowskim – pracownikiem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lipsku.
Podczas spotkań młodzież, bez skrępowania, mogła porozmawiać ze specjalistą i uzyskać odpowiedź na nurtujące ją pytania. Każde z nich było punktem wyjścia do dogłębnej analizy mechanizmów powstawania problemów, z którymi borykają się nastoletni uczniowie. Psycholog omówił także sposoby radzenia sobie z życiowymi trudnościami, dał wiele przykładów, jak im zapobiegać.
Spotkania należy uznać za bardzo udane i wartościowe. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Mamy nadzieję, że uzyskane rady i wskazówki pomogą im budować właściwe relacje w grupie rówieśniczej oraz z osobami dorosłymi.

spotkanie_z_psychologiem


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
173
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019