Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Piosenka jest dobra na wszystko

21 marca 2014 roku młodzież naszej szkoły wyszła wiośnie na spotkanie. Podczas, gdy jedni robili „wiosenne porządki” i oczyszczali ze śmieci tereny znajdujące się w pobliżu Ciepielowa, inni witali ją śpiewająco. W ten oryginalny sposób zielonej porze roku wyszły naprzeciw trzy uczennice naszej szkoły: Aleksandra Standowicz, Katarzyna Pakos oraz Magdalena Rozwadowska. Tego dnia dziewczęta reprezentowały gimnazjum podczas II Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży.
Nadrzędnymi założeniami konkursu było promowanie młodzieży uzdolnionej wokalnie i instrumentalnie, popularyzacja nauki języków obcych oraz pogłębianie wrażliwości artystycznej uczniów. Uzdolnione wokalnie dziewczęta podjęły się tego, wcale niełatwego zadania. By dobrze przygotować się do konkursu, korzystały z konsultacji, których udzielały panie: Beata Rusin, Gabriela Jaworska i Anna Marek. Młode talenty, już od początku marca, pracowały nad interpretacją muzyczną wybranej przez siebie piosenki w dowolnym języku obcym.
W dniu konkursu ich występ oceniała powołana przez organizatorów komisja artystyczna, w składzie: Krzysztof Kozera – dyrektor Domu Kultury w Iłży, Andrzej Migdalski – dyrygent iłżeckiej orkiestry dętej, Jacek Kucharski – nauczyciel LO w Iłży.
W tym momencie warto podkreślić, że ciężka praca się opłaca, bowiem wszystkie trzy przedstawicielki naszej szkoły zostały nagrodzone. Lirycznie zaśpiewną piosenką „People help the people” - Aleksandra Standowicz wywalczyła zaszczytne III miejsce, natomiast występ duetu- Katarzyny Pakos i Magdaleny Rozwadowskiej”, które zaśpiewały piosenkę „Stay” - zaowocował wyróżnieniem.
Serdecznie gratulujemy tego sukcesu. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tym przedsięwzięciu wprowadziło radosny, wiosenny nastrój w sercu i dowiodło, że Kabaret Starszych Panów nie mylił się, śpiewając przed wieloma laty: „Piosenka pomoże na wiele, na co dzień jak i na niedzielę, na to żebyś Ty patrzał weselej, jej słowa, melodia i rytm”.

konkurs_piesni_obcojezycznej_ilza_14_1 konkurs_piesni_obcojezycznej_ilza_14_2


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
399
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019